CUI 29249752
TALKMAVI S.R.L.
TALKMAVI S.R.L. este o firmă din Orş. Găeşti, județul Dâmbovița, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2016 a raportat o cifră de afaceri de 88.7 mii lei (−44.8% față de 2015), o pierdere netă de 84.2 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
29249752
Nr. înregistrare
J15/686/2011
EUID
ROONRC.J15/686/2011
Formă juridică
SRL
Județ
Dâmbovița
Localitate
Orş. Găeşti
Adresă
STR. UNIRII, BL.40, SC.B, ET.4, AP.19
Data înregistrării
21-10-2011
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.10.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 07-05-2018
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcămințiiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4772 - Comerţ cu amănuntul al încălţămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2016
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
88 692
Rezultat net
−84 224
Capitaluri proprii
−264 070
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2016 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
764
|
1 012
|
1 282
|
1 552
|
| Active circulante |
35 656
|
40 053
|
40 949
|
26 182
|
51 002
|
21 293
|
| Stocuri |
33 431
|
36 931
|
36 727
|
24 925
|
35 156
|
16 669
|
| Creanțe |
570
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
1 655
|
3 122
|
4 222
|
1 257
|
15 846
|
4 624
|
| Datorii |
299 726
|
219 898
|
150 846
|
103 487
|
90 923
|
28 350
|
| Capitaluri proprii |
−264 070
|
−179 845
|
−109 133
|
−76 293
|
−38 639
|
−5 505
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2015
88 692
|
160 795
|
82 427
|
51 146
|
59 838
|
6 140
|
| Venituri totale |
88 692
|
160 795
|
82 427
|
51 146
|
59 838
|
6 140
|
| Cheltuieli totale |
172 030
|
226 684
|
112 794
|
87 274
|
92 972
|
11 845
|
| Rezultat brut |
−83 338
|
−65 889
|
−30 367
|
−36 128
|
−33 134
|
−5 705
|
| Rezultat net |
Față de 2015
−84 224
|
−70 713
|
−32 839
|
−37 654
|
−33 134
|
−5 705
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2015
|
3
|
1
|
2
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2016 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TALKMAVI S.R.L. în 2016?
-
Bilanțul pe 2016 arată o cifră de afaceri netă de 88 692 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 84 224 lei.
-
Este TALKMAVI S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, TALKMAVI S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are TALKMAVI S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții.
-
Când a fost înființată TALKMAVI S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2016 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TALKMAVI S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TALKMAVI S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.