CUI 29378307
DAVID CONSTRUCT SOLUTIONS SRL
DAVID CONSTRUCT SOLUTIONS SRL este o firmă din Mişca, județul Arad, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 4312 - Lucrări de pregătire a terenului. Firma este plătitoare de TVA din 2018 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 285.8 mii lei (+20.7% față de 2024), un profit net de 78.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
29378307
Nr. înregistrare
J02/1348/2011
EUID
ROONRC.J02/1348/2011
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Mişca
Adresă
MIŞCA, Nr. 44, C.P. 317215
Data înregistrării
24-11-2011
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.11.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2018
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4312 - Lucrări de pregătire a terenuluiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
285 753
Rezultat net
+78 789
Capitaluri proprii
79 029
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
9 363
|
6 951
|
9 055
|
11 158
|
4 552
|
5 939
|
11 638
|
18 222
|
21 767
|
7 615
|
16 816
|
30 269
|
43 722
|
—
|
—
|
| Active circulante |
123 074
|
85 760
|
67 605
|
48 553
|
60 920
|
307 864
|
264 022
|
298 497
|
330 037
|
252 356
|
260 207
|
172 770
|
76 898
|
23 887
|
200
|
| Stocuri |
1 043
|
861
|
861
|
861
|
861
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
95 300
|
52 083
|
55 684
|
41 353
|
43 982
|
46 377
|
52 325
|
42 271
|
28 455
|
33 080
|
27 950
|
15 719
|
5 218
|
11 500
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
26 731
|
32 816
|
11 060
|
6 339
|
16 077
|
261 487
|
211 697
|
256 226
|
301 582
|
219 276
|
232 257
|
157 051
|
71 680
|
12 387
|
200
|
| Datorii |
53 408
|
30 338
|
26 121
|
20 851
|
72 903
|
6 656
|
5 305
|
101 899
|
151 917
|
180 731
|
24 641
|
32 842
|
43 690
|
7 915
|
438
|
| Capitaluri proprii |
79 029
|
62 373
|
50 539
|
38 860
|
−7 431
|
307 147
|
270 355
|
214 820
|
199 887
|
79 240
|
252 382
|
170 197
|
76 930
|
15 972
|
−238
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
285 753
|
236 750
|
185 606
|
190 834
|
188 612
|
167 993
|
281 462
|
202 380
|
292 128
|
236 122
|
217 746
|
214 622
|
185 114
|
200 555
|
0
|
| Venituri totale |
286 174
|
241 845
|
186 320
|
190 834
|
188 614
|
167 991
|
281 462
|
202 382
|
292 128
|
251 122
|
217 746
|
214 622
|
185 164
|
200 555
|
0
|
| Cheltuieli totale |
204 579
|
227 882
|
172 778
|
142 635
|
150 780
|
129 544
|
223 112
|
185 426
|
169 350
|
169 611
|
129 029
|
114 917
|
117 864
|
180 840
|
438
|
| Rezultat brut |
+81 595
|
+13 963
|
+13 542
|
+48 199
|
+37 834
|
+38 447
|
+58 350
|
+16 956
|
+122 778
|
+81 511
|
+88 717
|
+99 705
|
+67 300
|
+19 715
|
−438
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+78 789
|
+11 835
|
+11 679
|
+46 291
|
+35 948
|
+36 792
|
+55 535
|
+14 933
|
+120 647
|
+79 000
|
+82 185
|
+93 266
|
+60 959
|
+16 210
|
−438
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
3
|
5
|
4
|
1
|
5
|
7
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DAVID CONSTRUCT SOLUTIONS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 285 753 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 78 789 lei.
-
Este DAVID CONSTRUCT SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DAVID CONSTRUCT SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2018.
-
Ce cod CAEN principal are DAVID CONSTRUCT SOLUTIONS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4312 - Lucrări de pregătire a terenului.
-
Când a fost înființată DAVID CONSTRUCT SOLUTIONS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 noiembrie 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DAVID CONSTRUCT SOLUTIONS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DAVID CONSTRUCT SOLUTIONS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.