CUI 29424314
CODESENSE SRL
CODESENSE SRL este o firmă din Roman, județul Neamț, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2016 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 491.5 mii lei (−53.5% față de 2024), un profit net de 170.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
29424314
Nr. înregistrare
J27/858/2011
EUID
ROONRC.J27/858/2011
Formă juridică
SRL
Județ
Neamț
Localitate
Roman
Adresă
STR. CUZA VODĂ, NR.21-23
Data înregistrării
07-12-2011
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2016
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1812 - Alte activităţi de tipărire n.c.a.
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
491 468
Rezultat net
+170 729
Capitaluri proprii
171 791
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
881 610
|
658 486
|
766 494
|
660 218
|
652 195
|
728 749
|
480 476
|
401 111
|
112 547
|
139 304
|
178 140
|
214 875
|
174 824
|
37 607
|
—
|
| Active circulante |
242 114
|
925 828
|
670 532
|
499 747
|
512 353
|
621 334
|
705 584
|
570 693
|
374 446
|
182 998
|
186 532
|
103 659
|
71 041
|
213 399
|
1 452
|
| Stocuri |
510
|
340 862
|
311 025
|
306 395
|
307 067
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 517
|
3 768
|
5 018
|
—
|
—
|
| Creanțe |
202 388
|
561 008
|
32 773
|
102 025
|
145 536
|
130 334
|
172 871
|
149 258
|
56 833
|
18 743
|
117 840
|
—
|
11 211
|
10 945
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
18 851
|
3 593
|
325 076
|
91 327
|
59 750
|
491 000
|
532 713
|
421 435
|
317 613
|
164 255
|
66 175
|
99 891
|
54 812
|
202 454
|
1 452
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
46
|
—
|
—
|
—
|
9 105
|
—
|
1 681
|
3 329
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
881 261
|
737 686
|
312 671
|
347 059
|
46 278
|
40 060
|
64 130
|
160 757
|
17 004
|
37 294
|
43 779
|
87 237
|
50 371
|
193 297
|
60
|
| Venituri în avans |
70 672
|
75 566
|
147 923
|
90 784
|
133 729
|
185 542
|
251 984
|
308 357
|
59 226
|
63 702
|
73 654
|
92 798
|
118 240
|
34 697
|
—
|
| Capitaluri proprii |
171 791
|
771 062
|
976 478
|
722 122
|
984 541
|
1 124 481
|
879 051
|
502 690
|
412 444
|
224 635
|
247 239
|
138 499
|
77 254
|
23 012
|
1 392
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
491 468
|
1 056 130
|
710 091
|
765 589
|
286 187
|
404 310
|
572 294
|
402 223
|
341 402
|
279 202
|
249 118
|
198 450
|
176 543
|
71 544
|
2 000
|
| Venituri totale |
499 985
|
1 137 857
|
766 760
|
889 246
|
376 389
|
474 850
|
637 900
|
478 417
|
348 600
|
293 609
|
270 099
|
221 851
|
199 147
|
77 174
|
2 000
|
| Cheltuieli totale |
317 343
|
335 056
|
220 965
|
525 187
|
338 006
|
225 523
|
255 778
|
183 705
|
157 373
|
163 408
|
153 885
|
121 865
|
139 434
|
53 407
|
748
|
| Rezultat brut |
+182 642
|
+802 801
|
+545 795
|
+364 059
|
+38 383
|
+249 327
|
+382 122
|
+294 712
|
+191 227
|
+130 201
|
+116 214
|
+99 986
|
+59 713
|
+23 767
|
+1 252
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+170 729
|
+770 822
|
+539 356
|
+357 552
|
+35 622
|
+245 430
|
+376 362
|
+290 246
|
+187 809
|
+127 396
|
+108 740
|
+94 010
|
+54 242
|
+21 620
|
+1 192
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
1
|
2
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
2
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CODESENSE SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 491 468 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 170 729 lei.
-
Este CODESENSE SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CODESENSE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2016.
-
Ce cod CAEN principal are CODESENSE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată CODESENSE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CODESENSE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CODESENSE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.