CUI 29444168
CLEARCLOUD SOFTWARE SRL
CLEARCLOUD SOFTWARE SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2019. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 719.1 mii lei (+4 716.5% față de 2024), un profit net de 656.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
29444168
Nr. înregistrare
J2011003059128
EUID
ROONRC.J2011003059128
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
BLD. EROILOR, NR.42, ET.1, AP.9
Data înregistrării
13-12-2011
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.12.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6020 - Activităţi de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
-
6039 - Activități de distribuție a altor conținuturi
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7420 - Activități fotografice
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
719 060
Rezultat net
+656 572
Capitaluri proprii
998 024
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6210 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 326
|
2 917
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
616
|
| Active circulante |
1 641 369
|
983 780
|
1 018 826
|
1 051 943
|
1 114 489
|
2 035 374
|
1 563 925
|
185 008
|
52 402
|
6 751
|
8 376
|
9 787
|
9 352
|
10 217
|
430
|
| Creanțe |
32 081
|
1 487
|
1 474
|
915
|
630
|
605
|
245 568
|
—
|
51 257
|
—
|
—
|
—
|
—
|
10 000
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
1 609 288
|
982 293
|
1 017 352
|
1 051 028
|
1 113 859
|
2 034 769
|
1 318 357
|
185 008
|
1 145
|
6 751
|
8 376
|
9 787
|
9 352
|
217
|
430
|
| Cheltuieli în avans |
4 750
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
648 095
|
642 327
|
641 918
|
677 037
|
1 768
|
5 911
|
39 284
|
45 344
|
39 345
|
4 750
|
5 000
|
4 890
|
2 534
|
2 135
|
1 067
|
| Capitaluri proprii |
998 024
|
341 453
|
376 908
|
374 906
|
1 112 721
|
2 030 789
|
1 527 558
|
139 664
|
13 057
|
2 001
|
3 376
|
4 897
|
6 818
|
8 082
|
−21
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
719 060
|
14 929
|
52 053
|
193 775
|
—
|
208 088
|
2 253 601
|
270 475
|
51 041
|
—
|
—
|
0
|
0
|
10 000
|
0
|
| Venituri totale |
749 020
|
17 582
|
75 248
|
342 056
|
386 084
|
731 581
|
2 269 203
|
271 898
|
51 257
|
0
|
3
|
3
|
10
|
10 000
|
0
|
| Cheltuieli totale |
70 504
|
52 620
|
72 743
|
107 584
|
10 649
|
212 102
|
858 671
|
142 586
|
39 691
|
1 375
|
1 524
|
1 924
|
1 274
|
1 597
|
221
|
| Rezultat brut |
+678 516
|
−35 038
|
+2 505
|
+234 472
|
+375 435
|
+519 479
|
+1 410 532
|
+129 312
|
+11 566
|
−1 375
|
−1 521
|
−1 921
|
−1 264
|
+8 403
|
−221
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+656 572
|
−35 455
|
+2 002
|
+228 939
|
+364 169
|
+503 230
|
+1 387 895
|
+126 607
|
+11 056
|
−1 375
|
−1 521
|
−1 921
|
−1 264
|
+8 103
|
−221
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
0
|
—
|
1
|
2
|
2
|
1
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CLEARCLOUD SOFTWARE SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 719 060 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 656 572 lei.
-
Este CLEARCLOUD SOFTWARE SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CLEARCLOUD SOFTWARE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2019.
-
Ce cod CAEN principal are CLEARCLOUD SOFTWARE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată CLEARCLOUD SOFTWARE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CLEARCLOUD SOFTWARE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CLEARCLOUD SOFTWARE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.