CUI 29445899
KING SNACKS SRL
KING SNACKS SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2012 a raportat o cifră de afaceri de 383.2 mii lei, un profit net de 44.7 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
29445899
Nr. înregistrare
J40/14782/2011
EUID
ROONRC.J40/14782/2011
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
Str. Apusului, Nr. 27, C.P. 62279
Data înregistrării
13-12-2011
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 13.03.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 01-04-2014
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatSursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2012
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
383 214
Rezultat net
+44 651
Capitaluri proprii
44 851
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2012 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|
| Bilanț | |
| Active imobilizate |
0
|
| Active circulante |
261 311
|
| Stocuri |
40
|
| Creanțe |
195 267
|
| Casa și conturi la bănci |
66 004
|
| Datorii |
216 460
|
| Venituri în avans |
0
|
| Provizioane |
0
|
| Capitaluri proprii |
44 851
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
| Patrimoniul public |
0
|
| Cont de profit și pierdere | |
| Cifra de afaceri netă |
383 214
|
| Venituri totale |
383 217
|
| Cheltuieli totale |
330 061
|
| Rezultat brut |
+53 156
|
| Rezultat net |
+44 651
|
| Alte date | |
| Număr mediu de salariați |
0
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2012 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut KING SNACKS SRL în 2012?
-
Bilanțul pe 2012 arată o cifră de afaceri netă de 383 214 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 44 651 lei.
-
Este KING SNACKS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, KING SNACKS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are KING SNACKS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată KING SNACKS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2012 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către KING SNACKS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește KING SNACKS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.