CUI 29452047
COMTERMARI SRL
COMTERMARI SRL este o firmă din Urziceni, județul Ialomița, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 154.7 mii lei (−7.0% față de 2024) și un profit net de 38.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
29452047
Nr. înregistrare
J21/501/2011
EUID
ROONRC.J21/501/2011
Formă juridică
SRL
Județ
Ialomița
Localitate
Urziceni
Adresă
STR. 9 MAI, NR.19, CAMERA 1, NR. CADASTRAL 25575
Data înregistrării
14-12-2011
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.12.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
154 717
Rezultat net
+38 550
Capitaluri proprii
557 551
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||
| Active imobilizate |
2 114
|
2 374
|
2 759
|
3 319
|
3 879
|
4 597
|
4 979
|
4 806
|
2 861
|
0
|
0
|
979
|
1 527
|
| Active circulante |
674 835
|
578 614
|
562 609
|
381 116
|
515 535
|
513 196
|
448 146
|
346 705
|
336 816
|
318 320
|
204 800
|
197 661
|
97 929
|
| Stocuri |
3 729
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 173
|
—
|
—
|
—
|
1 543
|
1 543
|
—
|
553
|
| Creanțe |
445 484
|
399 707
|
351 849
|
257 300
|
384 990
|
32 940
|
31 490
|
38 046
|
13 757
|
5 757
|
6 508
|
6 035
|
7 932
|
| Casa și conturi la bănci |
225 622
|
178 907
|
210 760
|
123 816
|
130 545
|
477 083
|
416 656
|
308 659
|
323 059
|
311 020
|
196 749
|
191 626
|
89 444
|
| Datorii |
84 030
|
26 619
|
42 283
|
4 973
|
225 958
|
231 775
|
224 228
|
178 484
|
152 847
|
163 724
|
92 272
|
125 658
|
77 993
|
| Venituri în avans |
35 368
|
35 368
|
35 368
|
35 368
|
35 368
|
35 368
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
557 551
|
519 001
|
487 717
|
344 094
|
258 088
|
250 650
|
228 897
|
173 027
|
186 830
|
154 596
|
112 528
|
72 982
|
21 463
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
154 717
|
166 439
|
245 980
|
147 426
|
79 866
|
135 441
|
295 765
|
90 112
|
84 110
|
91 018
|
95 624
|
151 098
|
201 263
|
| Venituri totale |
154 919
|
166 723
|
246 183
|
147 429
|
79 866
|
135 516
|
295 827
|
90 112
|
84 119
|
91 059
|
95 707
|
151 215
|
201 360
|
| Cheltuieli totale |
108 516
|
127 296
|
73 985
|
57 219
|
70 057
|
111 682
|
236 999
|
103 014
|
73 730
|
45 988
|
53 289
|
95 315
|
174 426
|
| Rezultat brut |
+46 403
|
+39 427
|
+172 198
|
+90 210
|
+9 809
|
+23 834
|
+58 828
|
−12 902
|
+10 389
|
+45 071
|
+42 418
|
+55 900
|
+26 934
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+38 550
|
+31 284
|
+143 623
|
+86 007
|
+7 437
|
+21 754
|
+55 870
|
−13 803
|
+9 548
|
+42 068
|
+39 547
|
+51 519
|
+21 263
|
| Alte date | |||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COMTERMARI SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 154 717 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 38 550 lei.
-
Este COMTERMARI SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, COMTERMARI SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are COMTERMARI SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
-
Când a fost înființată COMTERMARI SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 decembrie 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COMTERMARI SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COMTERMARI SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.