CUI 29537178
HUDVIONIC SRL
HUDVIONIC SRL este o firmă din Munteni, județul Galați, înființată în 2012. Activitatea principală: CAEN 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi. Firma este plătitoare de TVA din 2014 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 260.2 mii lei (+14.6% față de 2024), o pierdere netă de 22.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
29537178
Nr. înregistrare
J2012000039179
EUID
ROONRC.J2012000039179
Formă juridică
SRL
Județ
Galați
Localitate
Munteni
Adresă
STR. EROILOR, NR.49, CAMERA 2
Data înregistrării
13-01-2012
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.01.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2014
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4729 - Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
-
4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
-
4776 - Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea, în magazine specializate
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
8292 - Activităţi de ambalare
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
260 220
Rezultat net
−22 487
Capitaluri proprii
167 193
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
24 479
|
16 615
|
13 949
|
15 448
|
16 948
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
572
|
572
|
| Active circulante |
199 679
|
255 747
|
260 322
|
271 609
|
331 280
|
379 234
|
327 054
|
295 592
|
287 939
|
288 730
|
226 688
|
262 621
|
97 342
|
54 978
|
| Stocuri |
149 238
|
246 510
|
241 288
|
235 073
|
225 601
|
297 563
|
234 389
|
223 547
|
203 437
|
250 053
|
184 245
|
210 975
|
96 788
|
54 251
|
| Creanțe |
1 137
|
3 479
|
4 890
|
7 775
|
9 830
|
18 000
|
10 301
|
17 292
|
18 643
|
34 830
|
31 127
|
50 754
|
141
|
300
|
| Casa și conturi la bănci |
49 304
|
5 758
|
14 144
|
28 761
|
95 849
|
63 671
|
82 364
|
54 753
|
65 859
|
3 847
|
11 316
|
892
|
413
|
427
|
| Datorii |
56 965
|
82 682
|
57 790
|
37 811
|
80 635
|
54 712
|
7 775
|
42 440
|
83 126
|
170 805
|
152 813
|
212 233
|
80 090
|
51 721
|
| Capitaluri proprii |
167 193
|
189 680
|
216 481
|
249 246
|
267 593
|
324 522
|
319 279
|
253 152
|
204 813
|
117 925
|
73 875
|
50 388
|
17 824
|
3 829
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
260 220
|
227 046
|
191 802
|
214 012
|
503 573
|
346 288
|
397 101
|
323 152
|
507 412
|
269 492
|
295 518
|
298 103
|
129 319
|
44 874
|
| Venituri totale |
260 288
|
227 047
|
191 802
|
214 012
|
539 065
|
352 015
|
397 101
|
323 152
|
507 412
|
269 492
|
296 514
|
306 922
|
134 642
|
47 900
|
| Cheltuieli totale |
280 273
|
251 620
|
222 681
|
214 676
|
455 949
|
317 950
|
326 860
|
271 338
|
415 163
|
219 778
|
268 553
|
268 155
|
116 608
|
43 587
|
| Rezultat brut |
−19 985
|
−24 573
|
−30 879
|
−664
|
+83 116
|
+34 065
|
+70 241
|
+51 814
|
+92 249
|
+49 714
|
+27 961
|
+38 767
|
+18 034
|
+4 313
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−22 487
|
−26 801
|
−32 765
|
−2 558
|
+79 631
|
+31 560
|
+66 127
|
+48 339
|
+86 888
|
+44 050
|
+23 487
|
+32 564
|
+13 995
|
+3 629
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut HUDVIONIC SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 260 220 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 22 487 lei.
-
Este HUDVIONIC SRL plătitoare de TVA?
-
Da, HUDVIONIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2014.
-
Ce cod CAEN principal are HUDVIONIC SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi.
-
Când a fost înființată HUDVIONIC SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 2012.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către HUDVIONIC SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește HUDVIONIC SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.