CUI 29592377
LORE ACTIV CONSTRUCT SRL
LORE ACTIV CONSTRUCT SRL este o firmă din Măgurele Orş. Măgurele, județul Ilfov, înființată în 2012. Activitatea principală: CAEN 4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete. Firma este plătitoare de TVA din 2012 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 4.3 mil. lei (+14.9% față de 2023), un profit net de 308.5 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
29592377
Nr. înregistrare
J23/183/2012
EUID
ROONRC.J23/183/2012
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Măgurele Orş. Măgurele
Adresă
STR. ATOMIŞTILOR, NR.311A
Data înregistrării
26-01-2012
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.01.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-05-2012
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motocicleteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4675 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate
-
4753 - Comerţ cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor şi a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
-
4754 - Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
4 293 959
Rezultat net
+308 469
Capitaluri proprii
1 515 717
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active imobilizate |
545 950
|
559 083
|
527 729
|
552 728
|
581 281
|
514 794
|
586 129
|
40 089
|
58 822
|
16 057
|
32 478
|
27 169
|
| Active circulante |
1 650 580
|
1 795 989
|
1 658 750
|
1 471 832
|
1 996 172
|
1 262 369
|
1 227 029
|
1 006 789
|
941 656
|
786 525
|
592 899
|
313 413
|
| Stocuri |
962 457
|
1 187 218
|
1 293 599
|
1 140 834
|
1 367 296
|
810 636
|
930 103
|
744 142
|
656 306
|
583 715
|
431 371
|
217 307
|
| Creanțe |
651 255
|
563 254
|
299 784
|
157 879
|
611 628
|
150 126
|
230 157
|
168 267
|
222 042
|
156 280
|
107 394
|
63 963
|
| Casa și conturi la bănci |
36 868
|
45 517
|
65 367
|
173 119
|
17 248
|
301 607
|
66 769
|
94 380
|
63 308
|
46 530
|
54 134
|
32 143
|
| Datorii |
680 813
|
690 533
|
783 634
|
1 064 570
|
1 791 771
|
1 205 924
|
1 399 667
|
794 866
|
819 992
|
775 650
|
664 853
|
394 568
|
| Capitaluri proprii |
1 515 717
|
1 664 539
|
1 402 845
|
959 990
|
785 682
|
571 239
|
413 491
|
252 012
|
180 486
|
26 932
|
−39 476
|
−53 986
|
| Capital subscris vărsat |
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
4 293 959
|
3 736 334
|
5 442 911
|
4 134 657
|
3 172 759
|
3 240 813
|
3 024 114
|
2 029 377
|
1 891 297
|
1 248 720
|
696 302
|
363 740
|
| Venituri totale |
4 295 429
|
3 736 334
|
5 442 913
|
4 134 661
|
3 172 760
|
3 242 638
|
3 024 765
|
2 029 399
|
1 891 797
|
1 251 045
|
696 763
|
363 945
|
| Cheltuieli totale |
3 936 807
|
3 473 575
|
4 925 646
|
3 803 196
|
3 040 912
|
3 051 136
|
2 834 181
|
1 943 619
|
1 708 967
|
1 206 003
|
681 853
|
418 131
|
| Rezultat brut |
+358 622
|
+262 759
|
+517 267
|
+331 465
|
+131 848
|
+191 502
|
+190 584
|
+85 780
|
+182 830
|
+45 042
|
+14 910
|
−54 186
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+308 469
|
+228 702
|
+442 855
|
+279 570
|
+110 125
|
+158 996
|
+160 662
|
+71 776
|
+153 554
|
+35 908
|
+14 910
|
−54 186
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
6
|
5
|
7
|
7
|
5
|
7
|
6
|
3
|
3
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LORE ACTIV CONSTRUCT SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 4 293 959 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 308 469 lei.
-
Este LORE ACTIV CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, LORE ACTIV CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2012.
-
Ce cod CAEN principal are LORE ACTIV CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete.
-
Când a fost înființată LORE ACTIV CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 ianuarie 2012.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LORE ACTIV CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LORE ACTIV CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.