CUI 29644778
SORT CONSTRUCT GROUP SRL
SORT CONSTRUCT GROUP SRL este o firmă din Sat Căiuţi Com. Căiuţi, județul BACĂU, înființată în 2012. Activitatea principală: CAEN 0322 - Acvacultura în ape dulci. Firma este plătitoare de TVA din 2012 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 389.3 mii lei (−28.6% față de 2024), o pierdere netă de 214.3 mii lei și 7 angajați.
CUI
29644778
Nr. înregistrare
J2012000099041
EUID
ROONRC.J2012000099041
Formă juridică
SRL
Județ
BACĂU
Localitate
Sat Căiuţi Com. Căiuţi
Adresă
STR. CRÂNGULUI, NR.6, CONSTRUCȚIA C16
Cod CAEN principal
0322 - Acvacultura în ape dulci
Data înregistrării
09-02-2012
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.2012
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 08-03-2012
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
OANCEA TUDOR PĂSTOREL
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0312
-
0322
-
0812
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5530 - Parcuri pentru rulote, campinguri şi tabere
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5610 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5629 - Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||
| Active imobilizate |
5 694 194
|
5 732 464
|
6 050 519
|
5 092 733
|
4 398 841
|
4 452 255
|
3 548 245
|
1 723 286
|
1 882 899
|
1 521 944
|
1 401 529
|
1 037 047
|
264 960
|
| Active circulante |
3 627 340
|
4 121 842
|
4 802 132
|
5 039 576
|
1 511 591
|
1 516 215
|
1 314 684
|
1 541 615
|
1 147 783
|
994 775
|
671 830
|
432 291
|
189 058
|
| Stocuri |
1 098 565
|
919 859
|
818 835
|
905 589
|
691 084
|
625 255
|
480 706
|
640 881
|
408 950
|
150 188
|
39 210
|
13 682
|
—
|
| Creanțe |
2 450 290
|
2 960 471
|
3 390 236
|
3 889 548
|
570 925
|
683 285
|
788 135
|
799 491
|
443 012
|
533 399
|
574 435
|
332 236
|
82 553
|
| Casa și conturi la bănci |
78 485
|
241 512
|
593 061
|
244 439
|
249 582
|
207 675
|
45 843
|
101 243
|
295 821
|
311 188
|
58 185
|
86 373
|
106 505
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
200 000
|
200 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 527 557
|
2 761 895
|
3 660 940
|
3 366 547
|
3 553 880
|
3 651 359
|
3 841 734
|
3 868 956
|
3 368 532
|
3 347 475
|
2 919 981
|
1 675 818
|
466 737
|
| Venituri în avans |
2 104 571
|
2 188 684
|
2 341 718
|
2 341 718
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
4 689 406
|
4 903 727
|
4 849 993
|
4 424 044
|
2 356 552
|
2 317 111
|
1 021 195
|
−404 055
|
−137 850
|
−830 756
|
−846 622
|
−206 480
|
−12 719
|
| Capital subscris vărsat |
1 000 200
|
1 000 200
|
1 000 200
|
1 000 200
|
1 000 200
|
1 000 200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
389 300
|
545 599
|
5 324 292
|
3 943 505
|
957 057
|
1 679 637
|
691 492
|
709 700
|
1 083 889
|
1 237 838
|
398 061
|
284 294
|
8 900
|
| Venituri totale |
767 917
|
2 031 310
|
5 128 472
|
4 411 197
|
797 446
|
1 844 188
|
1 890 378
|
809 437
|
1 225 289
|
1 254 532
|
434 067
|
452 883
|
19 200
|
| Cheltuieli totale |
982 238
|
1 835 567
|
4 646 538
|
2 984 729
|
750 970
|
1 744 634
|
1 553 940
|
1 067 675
|
1 119 223
|
1 238 667
|
1 074 208
|
646 644
|
32 119
|
| Rezultat brut |
−214 321
|
+195 743
|
+481 934
|
+1 426 468
|
+46 476
|
+99 554
|
+336 438
|
−258 238
|
+106 066
|
+15 865
|
−640 141
|
−193 761
|
−12 919
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−214 321
|
+167 869
|
+425 949
|
+1 398 413
|
+39 441
|
+84 775
|
+329 366
|
−266 205
|
+97 994
|
+15 865
|
−640 141
|
−193 761
|
−12 919
|
| Alte date | |||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
10
|
16
|
14
|
8
|
9
|
9
|
9
|
10
|
11
|
9
|
3
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 13-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către SORT CONSTRUCT GROUP SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SORT CONSTRUCT GROUP SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.