CUI 29681709
TARVIN CONSTRUCT SRL
TARVIN CONSTRUCT SRL este o firmă din Orş. Plopeni, județul Prahova, înființată în 2012. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2014 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 832 mii lei (+43.9% față de 2024), un profit net de 156.7 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
29681709
Nr. înregistrare
J2012000181290
EUID
ROONRC.J2012000181290
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Orş. Plopeni
Adresă
ALEEA ARMONIEI, NR.4, CĂMIN 2. CAMERA NR.46, ET.2
Data înregistrării
13-02-2012
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.02.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 27-08-2014
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0510 - Extracţia cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
-
0520 - Extracţia cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
-
0710 - Extracţia minereurilor feroase
-
0721 - Extracţia minereurilor de uraniu şi toriu
-
0729 - Extracţia altor minereuri metalifere neferoase
-
0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
-
0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
-
0891 - Extracţia mineralelor pentru industria chimică şi a îngrăşămintelor naturale
-
0892 - Extracţia turbei
-
0893 - Extracţia sării
-
0899 - Alte activităţi extractive n.c.a.
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
832 049
Rezultat net
+156 747
Capitaluri proprii
−1 056 393
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
11 726
|
13 702
|
15 679
|
66 158
|
122 488
|
181 180
|
227 544
|
20 950
|
26 628
|
46 164
|
78 865
|
93 819
|
37 818
|
29 117
|
| Active circulante |
400 949
|
326 698
|
554 716
|
709 351
|
544 601
|
831 923
|
515 541
|
414 310
|
422 349
|
252 790
|
220 723
|
175 989
|
61 357
|
15 855
|
| Stocuri |
152 780
|
148 760
|
197 740
|
452 609
|
331 168
|
603 849
|
73 110
|
48 236
|
22 101
|
102 101
|
123 268
|
122 061
|
55 000
|
10 000
|
| Creanțe |
154 738
|
124 178
|
179 295
|
105 138
|
47 680
|
123 897
|
292 114
|
333 009
|
290 708
|
103 998
|
14 374
|
5 962
|
2 082
|
3 600
|
| Casa și conturi la bănci |
93 431
|
53 760
|
177 681
|
151 604
|
165 753
|
104 177
|
150 317
|
33 065
|
109 540
|
46 691
|
83 081
|
47 966
|
4 275
|
2 255
|
| Cheltuieli în avans |
3 573
|
2 652
|
2 017
|
1 431
|
1 273
|
606
|
583
|
858
|
1 785
|
2 052
|
2 266
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 405 221
|
1 463 272
|
1 380 354
|
1 597 938
|
1 038 082
|
952 240
|
747 134
|
304 086
|
551 237
|
450 868
|
213 825
|
237 213
|
94 357
|
42 992
|
| Venituri în avans |
67 420
|
92 920
|
50 420
|
45 210
|
990
|
160 638
|
113 456
|
266 807
|
46 861
|
8 333
|
67 757
|
16 000
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−1 056 393
|
−1 213 140
|
−858 362
|
−866 208
|
−370 710
|
−99 169
|
−116 922
|
−134 775
|
−147 336
|
−158 195
|
20 272
|
16 595
|
4 818
|
1 980
|
| Capital subscris vărsat |
1 900
|
1 900
|
1 900
|
1 900
|
1 900
|
1 900
|
1 900
|
1 900
|
1 900
|
1 900
|
1 900
|
700
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
832 049
|
578 132
|
1 402 689
|
936 584
|
1 897 861
|
2 200 258
|
1 978 237
|
1 215 026
|
961 528
|
535 967
|
909 017
|
438 959
|
66 216
|
66 174
|
| Venituri totale |
832 133
|
470 520
|
1 204 193
|
1 088 296
|
1 537 933
|
2 734 953
|
2 021 626
|
1 215 210
|
881 887
|
531 900
|
895 464
|
484 452
|
111 216
|
76 175
|
| Cheltuieli totale |
654 765
|
812 994
|
1 181 905
|
1 574 417
|
1 790 403
|
2 695 021
|
1 983 939
|
1 190 315
|
861 630
|
710 367
|
883 153
|
465 956
|
106 392
|
73 142
|
| Rezultat brut |
+177 368
|
−342 474
|
+22 288
|
−486 121
|
−252 470
|
+39 932
|
+37 687
|
+24 895
|
+20 257
|
−178 467
|
+12 311
|
+18 496
|
+4 824
|
+3 033
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+156 747
|
−354 778
|
+7 846
|
−495 498
|
−271 540
|
+17 752
|
+17 853
|
+12 562
|
+10 859
|
−178 467
|
+2 477
|
+11 277
|
+2 838
|
+1 780
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
10
|
11
|
15
|
14
|
21
|
22
|
13
|
16
|
20
|
14
|
9
|
4
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TARVIN CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 832 049 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 156 747 lei.
-
Este TARVIN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TARVIN CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 august 2014.
-
Ce cod CAEN principal are TARVIN CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată TARVIN CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 februarie 2012.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TARVIN CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TARVIN CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.