CUI 2974677
URANUS SRL
URANUS SRL este o firmă din Miercurea Ciuc, județul Harghita, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 9313 - Activități ale centrelor de fitness. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2024 a raportat un profit net de 0 lei.
Date de identificare
CUI
2974677
Nr. înregistrare
J19/1236/1992
EUID
ROONRC.J19/1236/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Miercurea Ciuc
Adresă
Str. PIETII, Nr. 7, C.P.
Data înregistrării
02-02-1993
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 28.02.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
9313 - Activități ale centrelor de fitnessCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
0
Capitaluri proprii
−20 976
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9313 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9604 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active circulante |
111
|
111
|
111
|
111
|
111
|
111
|
1 811
|
1 811
|
2 311
|
899
|
467
|
812
|
321
|
—
|
1 398
|
| Creanțe |
36
|
36
|
36
|
36
|
36
|
36
|
36
|
36
|
36
|
36
|
36
|
36
|
36
|
—
|
874
|
| Casa și conturi la bănci |
75
|
75
|
75
|
75
|
75
|
75
|
1 775
|
1 775
|
2 275
|
863
|
431
|
776
|
285
|
—
|
524
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
395
|
395
|
395
|
395
|
395
|
4 893
|
1 245
|
395
|
1 398
|
1 398
|
—
|
| Datorii |
21 087
|
21 087
|
21 087
|
21 087
|
21 482
|
21 482
|
23 182
|
23 182
|
23 682
|
12 917
|
8 150
|
6 871
|
6 720
|
0
|
0
|
| Capitaluri proprii |
−20 976
|
−20 976
|
−20 976
|
−20 976
|
−20 976
|
−20 976
|
−20 976
|
−20 976
|
−20 976
|
−7 125
|
−6 438
|
−5 664
|
−5 001
|
1 398
|
1 398
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
8 930
|
2 800
|
8 250
|
2 900
|
0
|
—
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
8 930
|
2 800
|
12 534
|
2 900
|
0
|
—
|
| Cheltuieli totale |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
9 291
|
2 653
|
12 820
|
9 299
|
—
|
—
|
| Rezultat brut |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−361
|
+147
|
−286
|
−6 399
|
0
|
—
|
| Rezultat net |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−624
|
+63
|
−663
|
−6 399
|
0
|
—
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este URANUS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, URANUS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are URANUS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9313 - Activități ale centrelor de fitness.
-
Când a fost înființată URANUS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 octombrie 1992.
-
Unde are sediul URANUS SRL?
-
Sediul firmei URANUS SRL (CUI 2974677) este în Str. PIETII, Nr. 7, C.P., Miercurea Ciuc, județul Harghita.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către URANUS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește URANUS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.