CUI 29809302
NETROUTING SRL
NETROUTING SRL este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 2012. Activitatea principală: CAEN 6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul. Firma este plătitoare de TVA din 2019 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 181.2 mii lei (+3.6% față de 2024), un profit net de 103.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
29809302
Nr. înregistrare
J2012000256080
EUID
ROONRC.J2012000256080
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
BLD. ALEXANDRU VLAHUŢĂ, NR.63, CAMERA 1, BL.139, SC.D, ET.6, AP.23
Data înregistrării
24-02-2012
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.02.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calculCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6020 - Activităţi de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
-
6039 - Activități de distribuție a altor conținuturi
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
7740 - Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)
-
9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
181 160
Rezultat net
+103 158
Capitaluri proprii
103 398
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 673
|
6 518
|
878
|
6 749
|
17 174
|
302
|
2 277
|
8 292
|
—
|
331
|
1 381
|
2 431
|
371
|
489
|
| Active circulante |
197 622
|
82 899
|
89 636
|
157 086
|
136 846
|
350 874
|
197 709
|
87 922
|
64 240
|
26 446
|
65 541
|
22 942
|
3 234
|
1 078
|
| Stocuri |
27 173
|
31 806
|
57 443
|
56 714
|
41 465
|
25 610
|
15 064
|
31 764
|
16 745
|
13 434
|
6 991
|
3 287
|
268
|
575
|
| Creanțe |
85 743
|
20 581
|
13 652
|
76 365
|
23 887
|
37 820
|
28 520
|
5 530
|
6 710
|
5 686
|
5 759
|
1 828
|
—
|
207
|
| Casa și conturi la bănci |
84 706
|
30 512
|
18 541
|
24 007
|
71 494
|
287 444
|
154 125
|
50 628
|
40 785
|
7 326
|
52 791
|
17 827
|
2 966
|
296
|
| Cheltuieli în avans |
89
|
224
|
673
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
96 986
|
14 822
|
21 585
|
99 925
|
13 955
|
17 561
|
13 036
|
5 355
|
6 205
|
6 197
|
2 533
|
388
|
200
|
500
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
67 696
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
103 398
|
74 819
|
69 602
|
63 910
|
140 065
|
265 919
|
186 950
|
90 859
|
58 035
|
20 580
|
64 389
|
24 985
|
3 405
|
1 067
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
181 160
|
174 905
|
182 105
|
128 348
|
283 709
|
145 442
|
502 071
|
71 287
|
67 759
|
51 935
|
100 475
|
61 600
|
5 552
|
6 023
|
| Venituri totale |
181 248
|
175 429
|
182 135
|
128 369
|
283 796
|
145 501
|
502 082
|
71 287
|
67 759
|
51 935
|
100 475
|
61 600
|
5 558
|
6 024
|
| Cheltuieli totale |
58 628
|
87 566
|
104 194
|
60 925
|
137 611
|
62 664
|
365 655
|
28 956
|
28 271
|
30 037
|
58 056
|
38 152
|
3 053
|
4 999
|
| Rezultat brut |
+122 620
|
+87 863
|
+77 941
|
+67 444
|
+146 185
|
+82 837
|
+136 427
|
+42 331
|
+39 488
|
+21 898
|
+42 419
|
+23 448
|
+2 505
|
+1 025
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+103 158
|
+74 579
|
+66 912
|
+63 670
|
+139 825
|
+78 969
|
+121 354
|
+40 193
|
+37 455
|
+20 340
|
+39 404
|
+21 580
|
+2 338
|
+867
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NETROUTING SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 181 160 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 103 158 lei.
-
Este NETROUTING SRL plătitoare de TVA?
-
Da, NETROUTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2019.
-
Ce cod CAEN principal are NETROUTING SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul.
-
Când a fost înființată NETROUTING SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2012.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NETROUTING SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NETROUTING SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.