CUI 29809922
KAPTER SRL
KAPTER SRL este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 2012. Activitatea principală: CAEN 7721 - Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 283 mii lei (+13.1% față de 2024), un profit net de 9.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
29809922
Nr. înregistrare
J2012000278163
EUID
ROONRC.J2012000278163
Formă juridică
SRL
Județ
Dolj
Localitate
Craiova
Adresă
STR. GEORGE ENESCU, NR.82, BL.29B, SC.1, AP.1
Data înregistrării
24-02-2012
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.02.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7721 - Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportivCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
282 950
Rezultat net
+9 947
Capitaluri proprii
478 271
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
858 863
|
1 269 589
|
1 494 030
|
113 251
|
177 153
|
112 857
|
119 602
|
124 069
|
77 661
|
88 940
|
100 142
|
35 921
|
190
|
327
|
| Active circulante |
186 728
|
63 874
|
153 224
|
619 924
|
525 579
|
486 707
|
472 688
|
367 285
|
353 623
|
258 701
|
144 159
|
88 082
|
79 385
|
54 483
|
| Stocuri |
15 263
|
31 739
|
74 224
|
74 224
|
74 224
|
67 345
|
67 345
|
35 229
|
35 229
|
25 809
|
25 809
|
20 537
|
28 225
|
—
|
| Creanțe |
123 621
|
1 587
|
10 738
|
173 325
|
—
|
—
|
—
|
21 150
|
82 000
|
41 000
|
41 000
|
18 500
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
47 844
|
30 548
|
68 262
|
372 375
|
451 355
|
419 362
|
405 343
|
310 906
|
236 394
|
191 892
|
77 350
|
49 045
|
51 160
|
54 483
|
| Cheltuieli în avans |
32 775
|
32 960
|
15 668
|
9 894
|
9 748
|
9 502
|
9 321
|
9 176
|
11 126
|
8 832
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
600 095
|
898 099
|
879 469
|
1 626
|
12 425
|
12 807
|
12 687
|
12 332
|
41 310
|
51 217
|
77 506
|
97 987
|
136 893
|
35 000
|
| Capitaluri proprii |
478 271
|
468 324
|
783 453
|
741 443
|
700 055
|
596 259
|
588 924
|
488 198
|
401 100
|
305 256
|
166 795
|
26 016
|
−57 318
|
19 810
|
| Capital subscris vărsat |
50 100
|
50 100
|
50 100
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
282 950
|
250 164
|
203 490
|
201 175
|
200 800
|
133 864
|
202 805
|
200 800
|
200 800
|
200 800
|
183 300
|
140 171
|
61 459
|
3 959
|
| Venituri totale |
632 560
|
250 224
|
203 635
|
201 732
|
243 092
|
134 239
|
203 314
|
201 076
|
201 279
|
201 482
|
185 399
|
140 472
|
61 541
|
3 959
|
| Cheltuieli totale |
622 024
|
564 727
|
178 178
|
158 560
|
137 426
|
123 040
|
68 784
|
97 387
|
83 997
|
36 647
|
39 121
|
52 924
|
136 825
|
34 149
|
| Rezultat brut |
+10 536
|
−314 503
|
+25 457
|
+43 172
|
+105 666
|
+11 199
|
+134 530
|
+103 689
|
+117 282
|
+164 835
|
+146 278
|
+87 548
|
−75 284
|
−30 190
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+9 947
|
−315 129
|
+23 643
|
+41 387
|
+103 796
|
+7 335
|
+114 710
|
+87 098
|
+95 844
|
+138 461
|
+140 779
|
+83 334
|
−77 128
|
−30 190
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut KAPTER SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 282 950 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 9 947 lei.
-
Este KAPTER SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, KAPTER SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are KAPTER SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7721 - Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv.
-
Când a fost înființată KAPTER SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2012.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către KAPTER SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește KAPTER SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.