CUI 29889271
SOMES GRES SRL
SOMES GRES SRL este o firmă din Bistriţa, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2012. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 908.9 mii lei (+4.3% față de 2016), un profit net de 255.3 mii lei și 12 angajați.
Date de identificare
CUI
29889271
Nr. înregistrare
J06/146/2012
EUID
ROONRC.J6/146/2012
Formă juridică
SRL
Județ
Bistrița-Năsăud
Localitate
Bistriţa
Adresă
STR. PRUNDULUI, NR.5, SC.C, AP.34
Data înregistrării
09-03-2012
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.03.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 29-04-2021
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2017
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
908 945
Rezultat net
+255 277
Capitaluri proprii
300 779
Număr mediu de salariați
12
Sursa: MF bilanț 2017 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active imobilizate |
6 526
|
51 044
|
24 006
|
37 591
|
59 240
|
—
|
| Active circulante |
690 942
|
186 560
|
84 915
|
47 877
|
52 799
|
38 066
|
| Stocuri |
108 573
|
87 392
|
126
|
—
|
26 101
|
12 723
|
| Creanțe |
458 309
|
98 987
|
50 339
|
22 826
|
25 207
|
2 056
|
| Casa și conturi la bănci |
124 060
|
181
|
34 450
|
25 051
|
1 491
|
23 287
|
| Datorii |
396 689
|
192 103
|
81 832
|
84 198
|
59 521
|
39 240
|
| Capitaluri proprii |
300 779
|
45 501
|
27 089
|
1 270
|
52 518
|
−1 174
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2016
908 945
|
871 137
|
537 972
|
308 756
|
293 982
|
117 137
|
| Venituri totale |
909 105
|
871 137
|
537 994
|
308 756
|
293 982
|
117 137
|
| Cheltuieli totale |
644 982
|
849 216
|
497 735
|
355 627
|
232 924
|
118 511
|
| Rezultat brut |
+264 123
|
+21 921
|
+40 259
|
−46 871
|
+61 058
|
−1 374
|
| Rezultat net |
Față de 2016
+255 277
|
+18 412
|
+25 818
|
−51 247
|
+53 692
|
−1 374
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
12
|
—
|
5
|
4
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2017 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOMES GRES SRL în 2017?
-
Bilanțul pe 2017 arată o cifră de afaceri netă de 908 945 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 255 277 lei.
-
Este SOMES GRES SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, SOMES GRES SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SOMES GRES SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată SOMES GRES SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 martie 2012.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2017 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOMES GRES SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOMES GRES SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.