CUI 299
COMATCHIM S.A.
COMATCHIM S.A. este o firmă din Sector 2, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.7 mil. lei (−15.0% față de 2024), o pierdere netă de 290.6 mii lei și 9 angajați.
Date de identificare
CUI
299
EUID
ROONRC.J40/488/1991
Formă juridică
SA
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
Str. Maşina de Pâine, Nr. 49-51, C.P.
Data înregistrării
10-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4675 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
5210 - Depozitări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 670 008
Rezultat net
−290 588
Capitaluri proprii
29 221 783
Număr mediu de salariați
9
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
25 918 700
|
25 823 584
|
25 967 553
|
25 910 883
|
25 606 784
|
25 552 542
|
25 570 978
|
25 465 615
|
25 450 215
|
25 456 779
|
25 469 291
|
25 470 429
|
25 501 244
|
25 518 047
|
25 585 501
|
25 666 886
|
25 704 342
|
| Active circulante |
3 823 404
|
4 104 407
|
4 041 921
|
5 439 602
|
4 060 333
|
4 146 894
|
4 135 819
|
3 525 024
|
4 305 155
|
3 964 285
|
3 437 409
|
2 940 004
|
3 375 148
|
3 021 135
|
4 486 762
|
3 624 501
|
2 385 453
|
| Stocuri |
1 931 863
|
1 745 552
|
2 045 930
|
2 533 862
|
1 061 938
|
2 055 762
|
1 753 776
|
1 313 303
|
1 683 632
|
1 919 266
|
2 026 264
|
1 652 731
|
1 683 689
|
1 545 361
|
1 827 882
|
1 355 333
|
984 802
|
| Creanțe |
726 694
|
802 534
|
854 062
|
1 209 405
|
947 980
|
994 227
|
1 120 990
|
1 132 023
|
1 818 181
|
1 785 041
|
1 375 987
|
1 227 314
|
1 444 488
|
1 367 363
|
2 624 737
|
2 232 363
|
1 106 819
|
| Casa și conturi la bănci |
885 076
|
556 321
|
141 929
|
696 335
|
1 050 415
|
1 096 905
|
1 261 053
|
1 079 698
|
803 342
|
259 978
|
35 158
|
59 959
|
246 971
|
108 411
|
34 143
|
36 805
|
293 832
|
| Cheltuieli în avans |
3 746
|
3 194
|
41 360
|
—
|
1 042
|
—
|
605
|
739
|
243
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
524 067
|
321 896
|
637 811
|
1 795 436
|
484 830
|
626 472
|
898 956
|
403 389
|
1 671 212
|
2 015 010
|
1 753 632
|
1 389 318
|
1 984 875
|
1 690 180
|
3 122 374
|
2 619 367
|
1 683 381
|
| Venituri în avans |
—
|
91 358
|
—
|
123 213
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 400
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
29 221 783
|
29 517 931
|
29 413 023
|
29 431 836
|
29 183 329
|
29 072 964
|
28 808 446
|
28 587 989
|
28 082 001
|
27 406 054
|
27 153 068
|
27 021 115
|
26 891 517
|
26 849 002
|
26 949 889
|
26 672 020
|
26 406 414
|
| Capital subscris vărsat |
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
229 908
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 670 008
|
4 318 819
|
5 117 076
|
6 660 387
|
5 268 547
|
4 759 017
|
5 066 932
|
6 110 636
|
7 169 358
|
7 355 315
|
6 280 410
|
5 793 264
|
6 590 531
|
9 013 889
|
12 637 064
|
10 890 681
|
7 608 733
|
| Venituri totale |
3 795 636
|
4 373 516
|
5 180 953
|
6 770 703
|
5 269 391
|
4 812 537
|
5 108 092
|
6 192 559
|
7 283 637
|
7 478 697
|
6 409 245
|
5 864 255
|
6 677 659
|
9 188 635
|
12 841 370
|
11 006 354
|
7 640 468
|
| Cheltuieli totale |
4 086 224
|
4 220 534
|
5 154 112
|
6 448 802
|
5 100 606
|
4 370 952
|
4 832 904
|
5 596 099
|
6 488 731
|
7 034 008
|
6 232 551
|
5 704 344
|
6 616 665
|
9 128 316
|
12 279 903
|
10 256 198
|
6 924 983
|
| Rezultat brut |
−290 588
|
+152 982
|
+26 841
|
+321 901
|
+168 785
|
+441 585
|
+275 188
|
+596 460
|
+794 906
|
+444 689
|
+176 694
|
+159 911
|
+60 994
|
+60 319
|
+561 467
|
+750 156
|
+715 485
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−290 588
|
+97 864
|
−18 813
|
+248 507
|
+119 865
|
+368 187
|
+220 457
|
+505 989
|
+675 947
|
+379 370
|
+131 954
|
+129 597
|
+42 516
|
+18 160
|
+431 629
|
+553 760
|
+588 154
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
9
|
10
|
10
|
13
|
14
|
15
|
21
|
20
|
21
|
20
|
20
|
—
|
21
|
20
|
19
|
20
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COMATCHIM S.A. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 670 008 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 290 588 lei.
-
Este COMATCHIM S.A. plătitoare de TVA?
-
Da, COMATCHIM S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are COMATCHIM S.A.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare.
-
Când a fost înființată COMATCHIM S.A.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COMATCHIM S.A. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COMATCHIM S.A.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.