CUI 29924379
TEODISIMO SRL
TEODISIMO SRL este o firmă din Budila, județul Brașov, înființată în 2012. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2013 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.5 mil. lei (+7.9% față de 2024), un profit net de 10.1 mii lei și 8 angajați.
Date de identificare
CUI
29924379
Nr. înregistrare
J2012000390089
EUID
ROONRC.J2012000390089
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Budila
Adresă
STR. PRINCIPALĂ, NR.450
Data înregistrării
19-03-2012
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.03.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 11-09-2013
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4933 - Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4942 - Servicii de mutare
-
5224 - Manipulări
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
CAEN Rev.2 (2008)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4942 - Servicii de mutare
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 489 426
Rezultat net
+10 118
Capitaluri proprii
34 603
Număr mediu de salariați
8
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
304 124
|
293 275
|
81 961
|
64 997
|
45 305
|
54 278
|
29 644
|
39 151
|
41 529
|
28 114
|
23 990
|
282
|
408
|
533
|
| Active circulante |
197 211
|
137 849
|
188 763
|
205 648
|
130 075
|
122 137
|
135 866
|
136 974
|
159 850
|
180 214
|
96 953
|
76 482
|
28 882
|
—
|
| Stocuri |
826
|
45
|
4 524
|
44
|
6 501
|
1 823
|
—
|
—
|
13 890
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
155 528
|
110 373
|
125 370
|
152 098
|
82 761
|
47 827
|
65 315
|
73 511
|
109 610
|
137 578
|
85 057
|
67 697
|
17 896
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
40 857
|
27 431
|
58 869
|
53 506
|
40 813
|
72 487
|
70 551
|
63 463
|
36 350
|
42 636
|
11 896
|
8 785
|
10 986
|
—
|
| Cheltuieli în avans |
27 481
|
21 248
|
16 001
|
9 355
|
3 470
|
3 128
|
—
|
—
|
5 780
|
3 284
|
1 768
|
143
|
—
|
—
|
| Datorii |
494 213
|
427 887
|
275 666
|
400 086
|
333 015
|
233 334
|
203 671
|
307 668
|
314 168
|
273 695
|
143 975
|
72 608
|
31 512
|
620
|
| Capitaluri proprii |
34 603
|
24 485
|
11 059
|
−120 086
|
−154 165
|
−53 791
|
−38 161
|
−131 543
|
−107 009
|
−62 083
|
−21 264
|
4 299
|
−2 222
|
−87
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 489 426
|
1 380 743
|
1 460 077
|
1 470 147
|
1 137 103
|
1 023 238
|
1 031 436
|
929 672
|
771 254
|
700 621
|
408 275
|
205 718
|
29 614
|
0
|
| Venituri totale |
1 601 958
|
1 435 135
|
1 492 655
|
1 470 254
|
1 207 083
|
1 026 542
|
1 036 829
|
943 463
|
776 434
|
701 481
|
409 409
|
205 845
|
29 614
|
0
|
| Cheltuieli totale |
1 589 671
|
1 412 796
|
1 346 572
|
1 421 323
|
1 295 351
|
1 032 646
|
933 070
|
958 535
|
814 078
|
739 172
|
429 171
|
193 147
|
30 837
|
287
|
| Rezultat brut |
+12 287
|
+22 339
|
+146 083
|
+48 931
|
−88 268
|
−6 104
|
+103 759
|
−15 072
|
−37 644
|
−37 691
|
−19 762
|
+12 698
|
−1 223
|
−287
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+10 118
|
+13 426
|
+131 145
|
+34 079
|
−100 375
|
−15 630
|
+93 382
|
−24 534
|
−44 927
|
−40 819
|
−25 563
|
+6 522
|
−2 111
|
−287
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
8
|
8
|
8
|
8
|
8
|
7
|
7
|
6
|
6
|
4
|
1
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TEODISIMO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 489 426 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 10 118 lei.
-
Este TEODISIMO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TEODISIMO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 septembrie 2013.
-
Ce cod CAEN principal are TEODISIMO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată TEODISIMO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 2012.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TEODISIMO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TEODISIMO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.