CUI 2994658
SAVA SRL
SAVA SRL este o firmă din Ploieşti, județul Prahova, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 3101 - Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine. Firma este plătitoare de TVA din 1994 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 232.3 mii lei (−22.0% față de 2024), un profit net de 2 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
2994658
Nr. înregistrare
J29/41/1993
EUID
ROONRC.J29/41/1993
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ploieşti
Adresă
STR. CORNĂŢEL, NR.17
Data înregistrării
03-02-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.02.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
3101 - Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazineCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3102 - Fabricarea de mobilă pentru bucătării
-
3103 - Fabricarea de saltele şi somiere
-
3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4665 - Comerţ cu ridicata al mobilei de birou
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
5210 - Depozitări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
232 252
Rezultat net
+1 963
Capitaluri proprii
130 234
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3101 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3101 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3101 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3101 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3101 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3101 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3101 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3101 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3101 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3101 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3101 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3102 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3102 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3102 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3102 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3102 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3102 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
357 590
|
391 655
|
435 628
|
476 218
|
516 808
|
547 098
|
584 682
|
622 266
|
662 923
|
704 311
|
650 444
|
700 375
|
770 155
|
828 968
|
877 580
|
913 732
|
858 864
|
| Active circulante |
−54 367
|
53 572
|
40 742
|
29 393
|
55 975
|
39 013
|
116 272
|
53 226
|
42 148
|
90 953
|
54 980
|
59 509
|
49 859
|
56 149
|
40 592
|
56 892
|
62 122
|
| Stocuri |
33 989
|
7 087
|
3 480
|
5 371
|
6 693
|
8 630
|
88 374
|
36 884
|
33 332
|
21 296
|
22 934
|
33 119
|
26 373
|
34 612
|
36 822
|
42 567
|
41 701
|
| Creanțe |
−177 387
|
15 206
|
1 373
|
1 285
|
1 339
|
8 024
|
1 046
|
6 634
|
2 333
|
4 436
|
1 750
|
19 551
|
2 451
|
1 557
|
300
|
6 235
|
8 679
|
| Casa și conturi la bănci |
89 031
|
31 279
|
35 889
|
22 737
|
47 943
|
22 359
|
26 852
|
9 708
|
6 483
|
65 221
|
30 296
|
6 839
|
21 035
|
19 980
|
3 470
|
8 090
|
11 742
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
63
|
63
|
63
|
63
|
63
|
63
|
63
|
276
|
1 431
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
16 807
|
16 872
|
| Datorii |
172 989
|
166 270
|
150 402
|
118 029
|
45 686
|
37 134
|
74 003
|
48 833
|
99 274
|
126 736
|
108 528
|
195 103
|
288 824
|
335 914
|
404 285
|
426 181
|
339 571
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
24 470
|
35 474
|
46 478
|
57 482
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 462
|
13 466
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
130 234
|
279 020
|
326 031
|
387 645
|
527 160
|
549 040
|
627 014
|
626 722
|
606 073
|
669 959
|
596 896
|
562 319
|
517 724
|
524 733
|
478 413
|
514 772
|
540 805
|
| Capital subscris vărsat |
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
6 600
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
232 252
|
297 932
|
196 544
|
148 943
|
141 041
|
240 059
|
493 757
|
489 661
|
532 428
|
592 532
|
468 996
|
510 347
|
464 291
|
511 540
|
426 566
|
444 773
|
590 863
|
| Venituri totale |
232 268
|
297 932
|
196 560
|
148 943
|
149 791
|
321 939
|
805 245
|
800 749
|
810 310
|
917 043
|
756 855
|
756 132
|
726 107
|
806 217
|
751 554
|
845 450
|
1 131 748
|
| Cheltuieli totale |
224 900
|
266 429
|
214 824
|
181 446
|
146 075
|
378 967
|
781 381
|
773 960
|
799 385
|
830 063
|
710 328
|
708 407
|
722 307
|
759 897
|
787 912
|
921 885
|
1 137 420
|
| Rezultat brut |
+7 368
|
+31 503
|
−18 264
|
−32 503
|
+3 716
|
−57 028
|
+23 864
|
+26 789
|
+10 925
|
+86 980
|
+46 527
|
+47 725
|
+3 800
|
+46 320
|
−36 358
|
−76 435
|
−5 672
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 963
|
+21 668
|
−20 310
|
−34 249
|
+1 277
|
−58 733
|
+19 241
|
+20 649
|
+9 177
|
+73 063
|
+39 083
|
+44 595
|
+3 192
|
+46 320
|
−36 358
|
−82 886
|
−11 405
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
5
|
7
|
8
|
8
|
—
|
8
|
8
|
9
|
9
|
11
|
11
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SAVA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 232 252 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 963 lei.
-
Este SAVA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SAVA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are SAVA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3101 - Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine.
-
Când a fost înființată SAVA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 ianuarie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SAVA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SAVA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.