CUI 30283049
ROINTERCLIM SRL
ROINTERCLIM SRL este o firmă din Orş. Târgu Neamţ, județul Neamț, înființată în 2012. Activitatea principală: CAEN 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse. Firma este plătitoare de TVA din 2012. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.6 mil. lei (+19.8% față de 2024), un profit net de 1.2 mil. lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
30283049
Nr. înregistrare
J2012000375273
EUID
ROONRC.J2012000375273
Formă juridică
SRL
Județ
Neamț
Localitate
Orş. Târgu Neamţ
Adresă
ALEEA SALCÂMILOR, NR.1, ET.1, AP.U11
Data înregistrării
06-06-2012
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 06.06.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-2012
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2212 - Fabricarea altor produse din cauciuc
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
3100 - Fabricarea de mobilă
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
3515 - Comercializarea energiei electrice
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
12 638 195
Rezultat net
+1 209 820
Capitaluri proprii
2 218 664
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 132 696
|
3 115 557
|
2 486 036
|
1 826 790
|
1 073 804
|
667 619
|
857 570
|
787 130
|
955 610
|
1 150 053
|
1 021 672
|
164 939
|
169 688
|
561
|
| Active circulante |
10 546 650
|
1 133 666
|
2 298 351
|
4 016 086
|
2 165 984
|
1 460 214
|
643 193
|
570 641
|
754 812
|
235 541
|
328 603
|
654 651
|
1 074 177
|
240 564
|
| Stocuri |
7 675 612
|
616 025
|
186 765
|
183 815
|
372 249
|
266 023
|
98 627
|
18 104
|
181 105
|
216 683
|
81 187
|
367 125
|
680 911
|
—
|
| Creanțe |
2 178 627
|
47 767
|
360 413
|
900 974
|
797 536
|
772 894
|
342 798
|
515 824
|
541 896
|
69 931
|
263 736
|
285 563
|
291 481
|
136 412
|
| Casa și conturi la bănci |
692 411
|
469 874
|
1 751 173
|
2 931 297
|
996 199
|
421 297
|
201 768
|
36 713
|
31 811
|
−51 034
|
−16 320
|
1 963
|
101 785
|
104 152
|
| Cheltuieli în avans |
150
|
150
|
40 486
|
—
|
—
|
3 181
|
5 322
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
11 460 032
|
1 901 079
|
2 369 351
|
2 767 840
|
2 348 284
|
991 214
|
743 474
|
595 160
|
1 014 279
|
328 048
|
492 672
|
165 321
|
762 366
|
238 271
|
| Venituri în avans |
800
|
800
|
800
|
589 666
|
—
|
3 103
|
—
|
—
|
−4 034
|
164 079
|
—
|
40 322
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
2 218 664
|
2 347 494
|
2 454 722
|
2 485 370
|
891 504
|
1 136 697
|
762 611
|
762 611
|
700 177
|
893 467
|
857 603
|
613 947
|
481 499
|
2 854
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
—
|
—
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
12 638 195
|
10 545 025
|
7 886 278
|
16 846 199
|
10 504 824
|
13 196 583
|
8 345 966
|
3 335 517
|
2 615 270
|
1 945 990
|
1 667 785
|
3 797 727
|
3 615 357
|
474 366
|
| Venituri totale |
12 760 774
|
10 643 059
|
7 992 927
|
16 857 692
|
10 508 610
|
13 325 058
|
8 426 464
|
3 336 880
|
2 616 305
|
1 948 552
|
1 667 785
|
3 797 727
|
3 615 357
|
474 366
|
| Cheltuieli totale |
11 316 505
|
9 822 135
|
6 889 229
|
15 028 361
|
9 543 826
|
12 237 582
|
8 115 281
|
2 940 232
|
2 512 868
|
1 912 688
|
1 379 680
|
3 342 431
|
3 045 541
|
471 206
|
| Rezultat brut |
+1 444 269
|
+820 924
|
+1 103 698
|
+1 829 331
|
+964 784
|
+1 087 476
|
+311 183
|
+396 648
|
+103 437
|
+35 864
|
+288 105
|
+455 296
|
+569 816
|
+3 160
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 209 820
|
+699 772
|
+940 352
|
+1 593 866
|
+826 986
|
+937 895
|
+237 468
|
+363 254
|
+65 311
|
+35 864
|
+243 656
|
+382 448
|
+478 645
|
+2 654
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
4
|
4
|
3
|
5
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROINTERCLIM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 12 638 195 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 209 820 lei.
-
Este ROINTERCLIM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ROINTERCLIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2012.
-
Ce cod CAEN principal are ROINTERCLIM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse.
-
Când a fost înființată ROINTERCLIM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iunie 2012.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROINTERCLIM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROINTERCLIM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.