CUI 30329057
LIGHTWORK STUDIO SRL
LIGHTWORK STUDIO SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2012. Activitatea principală: CAEN 2740 - Fabricarea de echipamente electrice de iluminat. Firma este plătitoare de TVA din 2024 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 64.5 mii lei (−92.8% față de 2024), o pierdere netă de 222.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
30329057
Nr. înregistrare
J12/1644/2012
EUID
ROONRC.J12/1644/2012
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. RUBIN PATITIA, NR.9, AP.1
Data înregistrării
18-06-2012
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.06.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 19-07-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2740 - Fabricarea de echipamente electrice de iluminatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
64 500
Rezultat net
−222 524
Capitaluri proprii
−180 021
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2740 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2740 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2740 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2740 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2740 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2740 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2740 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
44 830
|
66 288
|
292 904
|
385 206
|
597 491
|
661 760
|
761 788
|
14 498
|
16 791
|
77
|
77
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
1 027 513
|
986 250
|
1 182 358
|
975 656
|
1 474 653
|
994 401
|
983 270
|
533 496
|
1 167 991
|
409 564
|
556 494
|
621 563
|
185 302
|
153 610
|
| Stocuri |
534 844
|
539 797
|
690 581
|
639 248
|
1 008 265
|
484 848
|
552 282
|
274 715
|
563 797
|
255 522
|
302 043
|
420 514
|
78 047
|
71 898
|
| Creanțe |
475 984
|
370 196
|
460 275
|
315 321
|
411 085
|
490 535
|
359 058
|
211 583
|
236 946
|
117 001
|
245 866
|
193 200
|
103 103
|
81 720
|
| Casa și conturi la bănci |
16 685
|
76 257
|
31 502
|
21 087
|
55 303
|
19 018
|
71 930
|
47 198
|
367 248
|
37 041
|
8 585
|
7 849
|
4 152
|
−8
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 841
|
238
|
253 257
|
7 307
|
267
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 252 364
|
1 010 035
|
1 679 976
|
1 551 217
|
1 698 501
|
1 186 056
|
1 165 893
|
693 126
|
1 039 341
|
183 266
|
472 353
|
597 552
|
186 453
|
150 676
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
32 225
|
149 794
|
267 362
|
395 618
|
523 874
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−180 021
|
42 503
|
−236 939
|
−340 149
|
106 281
|
77 328
|
55 529
|
108 125
|
152 748
|
226 642
|
84 218
|
24 011
|
−1 151
|
2 934
|
| Capital subscris vărsat |
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
64 500
|
901 246
|
218 166
|
675 720
|
853 447
|
866 066
|
1 720 015
|
755 540
|
454 636
|
507 113
|
348 726
|
212 625
|
5 535
|
85 382
|
| Venituri totale |
66 909
|
1 342 135
|
334 926
|
961 674
|
1 007 534
|
1 425 581
|
1 826 518
|
757 307
|
460 917
|
510 415
|
353 272
|
236 208
|
5 663
|
85 473
|
| Cheltuieli totale |
289 433
|
1 034 298
|
228 007
|
1 400 864
|
970 138
|
1 366 347
|
1 766 763
|
678 430
|
339 964
|
284 558
|
296 712
|
204 193
|
9 578
|
81 790
|
| Rezultat brut |
−222 524
|
+307 837
|
+106 919
|
−439 190
|
+37 396
|
+59 234
|
+59 755
|
+78 877
|
+120 953
|
+225 857
|
+56 560
|
+32 015
|
−3 915
|
+3 683
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−222 524
|
+279 442
|
+104 412
|
−446 430
|
+30 586
|
+45 359
|
+42 489
|
+71 314
|
+115 937
|
+189 831
|
+47 407
|
+25 162
|
−4 085
|
+2 734
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
8
|
7
|
9
|
8
|
5
|
4
|
3
|
3
|
0
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LIGHTWORK STUDIO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 64 500 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 222 524 lei.
-
Este LIGHTWORK STUDIO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, LIGHTWORK STUDIO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 iulie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are LIGHTWORK STUDIO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2740 - Fabricarea de echipamente electrice de iluminat.
-
Când a fost înființată LIGHTWORK STUDIO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iunie 2012.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LIGHTWORK STUDIO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LIGHTWORK STUDIO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.