CUI 3129469
CONT-COMP SRL
CONT-COMP SRL este o firmă din Odorheiu Secuiesc, județul Harghita, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe. Firma este plătitoare de TVA din 1994, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 307.9 mii lei (+6.8% față de 2024), un profit net de 132.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
3129469
Nr. înregistrare
J19/43/1993
EUID
ROONRC.J19/43/1993
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Odorheiu Secuiesc
Adresă
STR. FIERARILOR, NR.3, CARTIER BECLEAN, BL.E1, AP.11
Data înregistrării
09-02-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
307 851
Rezultat net
+132 116
Capitaluri proprii
135 307
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
994
|
3 369
|
6 133
|
5 207
|
2 006
|
3 141
|
1 449
|
2 431
|
7 036
|
4 524
|
4 910
|
3 903
|
8 331
|
18 543
|
35 064
|
| Active circulante |
312 706
|
95 645
|
88 540
|
90 595
|
113 803
|
105 155
|
178 865
|
157 971
|
111 894
|
102 459
|
215 345
|
191 643
|
173 524
|
133 580
|
141 488
|
104 140
|
99 875
|
| Stocuri |
—
|
—
|
273
|
273
|
—
|
858
|
—
|
—
|
—
|
—
|
386
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
154 363
|
44 648
|
56 689
|
56 155
|
45 026
|
48 494
|
50 101
|
48 642
|
42 594
|
43 318
|
53 468
|
49 374
|
38 149
|
41 157
|
34 646
|
44 451
|
38 765
|
| Casa și conturi la bănci |
158 343
|
50 997
|
31 578
|
34 167
|
68 777
|
55 803
|
128 764
|
109 329
|
69 300
|
59 141
|
161 491
|
142 269
|
135 375
|
92 423
|
106 842
|
59 689
|
61 110
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
202
|
202
|
202
|
187
|
| Datorii |
177 399
|
31 919
|
38 548
|
40 256
|
31 252
|
30 896
|
30 739
|
29 943
|
28 394
|
33 675
|
31 554
|
49 968
|
76 553
|
18 920
|
44 637
|
78 702
|
30 233
|
| Capitaluri proprii |
135 307
|
63 726
|
50 986
|
53 708
|
88 684
|
79 466
|
150 132
|
131 169
|
84 949
|
71 215
|
190 827
|
146 199
|
101 881
|
118 765
|
105 384
|
44 183
|
104 893
|
| Capital subscris vărsat |
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
1 850
|
1 850
|
1 850
|
1 850
|
1 850
|
1 850
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
307 851
|
288 244
|
290 243
|
292 449
|
271 786
|
267 607
|
247 323
|
235 870
|
231 971
|
208 845
|
209 944
|
212 145
|
207 006
|
218 677
|
220 497
|
232 987
|
279 494
|
| Venituri totale |
308 355
|
288 292
|
290 745
|
292 691
|
271 791
|
267 632
|
247 371
|
236 754
|
232 020
|
234 208
|
210 642
|
213 459
|
210 798
|
220 736
|
221 678
|
234 861
|
281 601
|
| Cheltuieli totale |
171 687
|
253 104
|
263 459
|
239 306
|
186 225
|
188 776
|
204 882
|
167 356
|
163 335
|
163 809
|
127 703
|
140 862
|
127 608
|
130 733
|
153 826
|
184 442
|
182 183
|
| Rezultat brut |
+136 668
|
+35 188
|
+27 286
|
+53 385
|
+85 566
|
+78 856
|
+42 489
|
+69 398
|
+68 685
|
+70 399
|
+82 939
|
+72 597
|
+83 190
|
+90 003
|
+67 852
|
+50 419
|
+99 418
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+132 116
|
+32 305
|
+24 452
|
+50 517
|
+82 901
|
+76 309
|
+40 015
|
+67 272
|
+66 365
|
+68 057
|
+76 620
|
+66 193
|
+76 866
|
+83 381
|
+61 202
|
+41 165
|
+90 970
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
4
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
4
|
4
|
3
|
4
|
4
|
4
|
4
|
5
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONT-COMP SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 307 851 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 132 116 lei.
-
Este CONT-COMP SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONT-COMP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are CONT-COMP SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe.
-
Când a fost înființată CONT-COMP SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONT-COMP SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONT-COMP SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.