CUI 31499866

UCM PRIORITY S.R.L.

UCM PRIORITY S.R.L. este o firmă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire. Firma este plătitoare de TVA din 2018. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 394.7 mii lei (−68.1% față de 2024), un profit net de 39.3 mii lei și 1 angajat.

Activă

Date de identificare

CUI

31499866

Nr. înregistrare

J2018000639328

EUID

ROONRC.J2018000639328

Formă juridică

SRL

Județ

Sibiu

Localitate

Sibiu

Adresă

STR. AUTOGĂRII, NR.3B

Data înregistrării

12-04-2013

Stare înregistrare

TRANSFER(SOSIRE) din data 04.05.2018

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 12-06-2018

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 2016 - Fabricarea materialelor plastice în forme primare

  • 3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal

  • 3312 - Repararea și întreținerea mașinilor

  • 3313 - Repararea și întreținerea echipamentelor electronice şi optice

  • 3314 - Repararea și întreținerea echipamentelor electrice

  • 3315 - Repararea și întreținerea navelor și bărcilor civile

  • 3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente

  • 3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

  • 3511 - Producţia de energie electrică din resurse neregenerabile

  • 3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile

  • 3513 - Transportul energiei electrice

  • 3514 - Distribuţia energiei electrice

  • 3515 - Comercializarea energiei electrice

  • 3516 - Depozitarea energiei electrice

  • 3521 - Producţia gazelor

  • 3522 - Distribuţia combustibililor gazoşi, prin conducte

  • 3523 - Comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte

  • 3530 - Furnizarea de abur şi aer condiţionat

  • 3540 - Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale

  • 3600 - Captarea, tratarea și distribuția apei

  • 3700 - Colectarea şi epurarea apelor uzate

  • 3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase

  • 3812 - Colectarea deşeurilor periculoase

  • 3821 - Recuperarea materialelor reciclabile

  • 3822 - Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)

  • 3823 - Alte activități de tartare a deșeurilor

  • 3831 - Incinerarea deșeurilor fără producție de energie

  • 3832 - Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri

  • 3833 - Alte activități de eliminare a deșeurilor

  • 3900 - Activităţi şi servicii de decontaminare

  • 4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii

  • 4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.

  • 4321 - Lucrări de instalații electrice

  • 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

  • 4323 - Lucrări de izolații

  • 4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții

  • 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

  • 4335 - Alte lucrări de finisare

  • 4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie

  • 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii

  • 4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane

  • 4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie

  • 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse

  • 4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat

  • 4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor

  • 4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne, peşte şi produse din pește, crustacee şi moluşte

  • 4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile

  • 4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor

  • 4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere

  • 4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat

  • 4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

  • 4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii

  • 4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor

  • 4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente

  • 4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate

  • 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare

  • 4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice

  • 4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare

  • 4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor

  • 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat

  • 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

  • 4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne

  • 4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

  • 4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase

  • 4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor

  • 4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun

  • 4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

  • 4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

  • 4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor

  • 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit

  • 4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea

  • 4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

  • 4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

  • 4761 - Comerț cu amănuntul al cărților

  • 4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

  • 4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

  • 4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

  • 4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

  • 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții

  • 4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

  • 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice

  • 4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice

  • 4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie

  • 4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea

  • 4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor

  • 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

  • 4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

  • 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

  • 4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete

  • 4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat

  • 5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre

  • 5224 - Manipulări

  • 5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi

  • 5226 - Alte activităţi anexe transporturilor

  • 5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă

  • 5590 - Alte servicii de cazare

  • 6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii

  • 6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară

  • 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management

  • 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

  • 8122 - Activități specializate de curățenie

  • 9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

  • 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

  • 9524 - Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−68.1%

394 701

Rezultat net

−83.0%

+39 284

Capitaluri proprii

−87.6%

89 284

Număr mediu de salariați

0.0%

1

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut UCM PRIORITY S.R.L. în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 394 701 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 39 284 lei.

Este UCM PRIORITY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, UCM PRIORITY S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 12 iunie 2018.

Ce cod CAEN principal are UCM PRIORITY S.R.L.?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire.

Când a fost înființată UCM PRIORITY S.R.L.?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 mai 2018.

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către UCM PRIORITY S.R.L. în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește UCM PRIORITY S.R.L.?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit