CUI 31639315
ROCADPROIECT CONSTRUCT S.R.L.
ROCADPROIECT CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Orş. Corabia, județul Olt, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 243.6 mii lei (−18.2% față de 2024), un profit net de 12.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
31639315
Nr. înregistrare
J2022001088287
EUID
ROONRC.J28/1088/2022
Formă juridică
SRL
Județ
Olt
Localitate
Orş. Corabia
Adresă
STR. TRECEREA DUNĂRII, NR.50, CLADIREA C2
Data înregistrării
14-05-2013
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 10.10.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0161 - Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
-
0322 - Acvacultura în ape dulci
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5610 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5629 - Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7721 - Activităţi de închiriere şi leasing cu bunuri recreaţionale şi echipament sportiv
-
9321 - Bâlciuri şi parcuri de distracţii
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
243 641
Rezultat net
+12 559
Capitaluri proprii
218 542
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||
| Active imobilizate |
75 354
|
106 979
|
47 812
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
172 953
|
140 146
|
34 434
|
67 643
|
109 409
|
63 725
|
76 801
|
87 479
|
69 269
|
7 488
|
5 462
|
5 557
|
4 110
|
| Stocuri |
39
|
39
|
17 349
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
139
|
| Creanțe |
124 250
|
123 335
|
2 192
|
17 994
|
62 923
|
62 923
|
64 050
|
65 973
|
37 788
|
1 650
|
1 650
|
1 650
|
1 650
|
| Casa și conturi la bănci |
48 664
|
16 772
|
14 893
|
49 648
|
46 486
|
802
|
12 751
|
21 506
|
31 481
|
5 838
|
3 812
|
3 907
|
2 321
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
29 765
|
41 142
|
21 175
|
16 583
|
22 938
|
20 115
|
30 876
|
28 672
|
13 328
|
468
|
0
|
0
|
292
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
218 542
|
205 983
|
61 071
|
51 060
|
86 471
|
43 610
|
45 925
|
58 807
|
55 941
|
7 020
|
5 462
|
5 557
|
3 818
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
243 641
|
297 670
|
117 502
|
90 570
|
96 000
|
—
|
—
|
37 250
|
154 480
|
15 600
|
—
|
12 950
|
9 720
|
| Venituri totale |
243 643
|
297 671
|
117 504
|
90 578
|
96 000
|
0
|
—
|
37 250
|
154 480
|
15 600
|
—
|
12 950
|
9 720
|
| Cheltuieli totale |
229 013
|
149 783
|
105 040
|
38 090
|
50 316
|
2 325
|
12 882
|
34 011
|
104 014
|
13 574
|
95
|
10 822
|
5 810
|
| Rezultat brut |
+14 630
|
+147 888
|
+12 464
|
+52 488
|
+45 684
|
−2 325
|
−12 882
|
+3 239
|
+50 466
|
+2 026
|
−95
|
+2 128
|
+3 910
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+12 559
|
+144 911
|
+11 312
|
+50 850
|
+42 861
|
−2 325
|
−12 882
|
+2 866
|
+48 921
|
+1 558
|
−95
|
+1 739
|
+3 618
|
| Alte date | |||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
0
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROCADPROIECT CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 243 641 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 12 559 lei.
-
Este ROCADPROIECT CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, ROCADPROIECT CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ROCADPROIECT CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
-
Când a fost înființată ROCADPROIECT CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 octombrie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROCADPROIECT CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROCADPROIECT CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.