CUI 31702781
BALUSE CONSTRUCT SRL
BALUSE CONSTRUCT SRL este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2019. În 2025 a raportat o pierdere netă de 61.3 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
31702781
Nr. înregistrare
J16/904/2013
EUID
ROONRC.J2013000904160
Formă juridică
SRL
Județ
Dolj
Localitate
Craiova
Adresă
STR. ŞOIMULUI, NR.27, BL.C4, ET.5, AP.16
Data înregistrării
28-05-2013
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.05.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 25-02-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne
-
4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile
-
4638 - Comerţ cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv peşte, crustacee şi moluşte
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4723 - Comerţ cu amănuntul al peştelui, crustaceelor şi moluştelor, în magazine specializate
-
4729 - Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−61 318
Capitaluri proprii
−402 510
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active imobilizate |
1 539 778
|
1 488 164
|
1 447 714
|
1 334 251
|
1 112 109
|
908 663
|
558 900
|
540 500
|
540 500
|
548 962
|
778
|
778
|
| Active circulante |
220 102
|
160 083
|
166 490
|
112 433
|
65 403
|
40 642
|
848
|
136
|
2 098
|
36 429
|
422
|
422
|
| Stocuri |
19 000
|
19 000
|
19 000
|
19 823
|
19 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
155 612
|
119 460
|
111 659
|
87 086
|
46 736
|
36 011
|
—
|
—
|
—
|
—
|
48
|
48
|
| Casa și conturi la bănci |
45 490
|
21 623
|
35 831
|
5 524
|
−333
|
4 631
|
848
|
136
|
2 098
|
36 429
|
374
|
374
|
| Datorii |
2 162 390
|
1 989 439
|
1 927 798
|
1 689 274
|
1 329 348
|
1 083 521
|
672 421
|
625 460
|
602 616
|
614 055
|
1 000
|
1 000
|
| Capitaluri proprii |
−402 510
|
−341 192
|
−313 594
|
−242 590
|
−151 836
|
−134 216
|
−112 673
|
−84 824
|
−60 018
|
−28 664
|
200
|
200
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
667
|
2 032
|
—
|
756
|
430
|
—
|
—
|
—
|
243 804
|
0
|
0
|
| Venituri totale |
51 455
|
41 116
|
115 535
|
73 687
|
756
|
430
|
0
|
0
|
0
|
243 804
|
0
|
0
|
| Cheltuieli totale |
112 773
|
68 714
|
186 520
|
155 831
|
18 367
|
21 958
|
27 849
|
24 807
|
31 354
|
265 354
|
—
|
—
|
| Rezultat brut |
−61 318
|
−27 598
|
−70 985
|
−82 144
|
−17 611
|
−21 528
|
−27 849
|
−24 807
|
−31 354
|
−21 550
|
0
|
0
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−61 318
|
−27 598
|
−71 004
|
−82 144
|
−17 619
|
−21 543
|
−27 849
|
−24 807
|
−31 354
|
−28 864
|
0
|
0
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
3
|
1
|
1
|
2
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este BALUSE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BALUSE CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 februarie 2019.
-
Ce cod CAEN principal are BALUSE CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată BALUSE CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 mai 2013.
-
Unde are sediul BALUSE CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei BALUSE CONSTRUCT SRL (CUI 31702781) este în STR. ŞOIMULUI, NR.27, BL.C4, ET.5, AP.16, Craiova, județul Dolj.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BALUSE CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BALUSE CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.