CUI 31712718
AVA PRIM CONSTRUCT SRL
AVA PRIM CONSTRUCT SRL este o firmă din Poduri, județul Bacău, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Activitate suspendată, Inactivă fiscal. În 2023 a raportat un profit net de 0 lei.
Date de identificare
CUI
31712718
Nr. înregistrare
J04/553/2013
EUID
ROONRC.J4/553/2013
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Poduri
Adresă
PODURI, NR.68
Data înregistrării
30-05-2013
Stare înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.08.2019
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 29-09-2016
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
administrator si reprezentant
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2023
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
0
Capitaluri proprii
−34 005
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
0
|
696
|
696
|
696
|
696
|
696
|
716
|
| Active circulante |
3 752
|
3 752
|
3 752
|
3 752
|
3 752
|
3 752
|
3 752
|
3 752
|
3 752
|
15 419
|
| Creanțe |
2 815
|
2 815
|
2 815
|
2 815
|
2 815
|
2 815
|
2 815
|
2 815
|
2 815
|
1 360
|
| Casa și conturi la bănci |
937
|
937
|
937
|
937
|
937
|
937
|
937
|
937
|
937
|
14 059
|
| Datorii |
37 757
|
37 757
|
37 757
|
37 757
|
37 757
|
37 757
|
37 757
|
37 757
|
37 757
|
48 372
|
| Capitaluri proprii |
−34 005
|
−34 005
|
−34 005
|
−34 005
|
−33 309
|
−33 309
|
−33 309
|
−33 309
|
−33 309
|
−32 237
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
60 539
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
4
|
60 545
|
| Cheltuieli totale |
—
|
—
|
—
|
696
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 076
|
90 952
|
| Rezultat brut |
0
|
0
|
0
|
−696
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−1 072
|
−30 407
|
| Rezultat net |
0
|
0
|
0
|
−696
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−1 072
|
−32 437
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este AVA PRIM CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, AVA PRIM CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are AVA PRIM CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată AVA PRIM CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 2013.
-
Unde are sediul AVA PRIM CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei AVA PRIM CONSTRUCT SRL (CUI 31712718) este în PODURI, NR.68, Poduri, județul Bacău.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AVA PRIM CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AVA PRIM CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.