CUI 31865150
MAXIM EVOLUTION SRL
MAXIM EVOLUTION SRL este o firmă din Orş. Voluntari, județul Ilfov, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma este plătitoare de TVA din 2024 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 262.3 mii lei (−42.4% față de 2024), un profit net de 5.9 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
31865150
Nr. înregistrare
J2013001847235
EUID
ROONRC.J2013001847235
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Orş. Voluntari
Adresă
STR. MUREŞ, NR.9, CAMERA 4
Data înregistrării
18-06-2013
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.06.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
262 294
Rezultat net
+5 875
Capitaluri proprii
6 155
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||
| Active imobilizate |
9 849
|
26 999
|
26 999
|
2 349
|
2 349
|
2 349
|
2 349
|
2 349
|
2 349
|
2 349
|
2 349
|
2 349
|
—
|
| Active circulante |
127 570
|
389 883
|
215 102
|
196 862
|
81 053
|
88 373
|
78 602
|
76 120
|
90 141
|
84 071
|
55 935
|
35 569
|
43 092
|
| Stocuri |
90 732
|
227 172
|
198 446
|
146 421
|
80 944
|
87 986
|
78 441
|
75 850
|
89 876
|
82 486
|
54 501
|
35 406
|
42 942
|
| Creanțe |
34 486
|
56 790
|
3 660
|
50 327
|
—
|
293
|
2
|
5
|
4
|
1 385
|
1 384
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
2 352
|
105 921
|
12 996
|
114
|
109
|
94
|
159
|
265
|
261
|
200
|
50
|
163
|
150
|
| Datorii |
131 264
|
333 138
|
148 339
|
137 828
|
212 557
|
188 696
|
158 999
|
152 666
|
139 991
|
145 241
|
106 750
|
89 269
|
55 478
|
| Capitaluri proprii |
6 155
|
83 744
|
93 762
|
61 383
|
−129 155
|
−97 974
|
−78 048
|
−74 197
|
−47 501
|
−58 821
|
−48 466
|
−51 351
|
−12 386
|
| Capital subscris vărsat |
280
|
280
|
280
|
280
|
280
|
280
|
280
|
280
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
262 294
|
455 490
|
139 750
|
176 603
|
88 058
|
96 324
|
109 458
|
88 344
|
89 091
|
97 309
|
95 520
|
71 775
|
13 646
|
| Venituri totale |
403 471
|
557 849
|
217 750
|
296 603
|
88 058
|
96 324
|
109 458
|
88 344
|
149 091
|
117 309
|
150 520
|
71 775
|
13 646
|
| Cheltuieli totale |
395 319
|
499 684
|
120 850
|
103 125
|
118 404
|
115 607
|
112 216
|
113 805
|
136 280
|
126 491
|
143 121
|
108 592
|
25 823
|
| Rezultat brut |
+8 152
|
+58 165
|
+96 900
|
+193 478
|
−30 346
|
−19 283
|
−2 758
|
−25 461
|
+12 811
|
−9 182
|
+7 399
|
−36 817
|
−12 177
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+5 875
|
+44 330
|
+82 706
|
+190 538
|
−31 181
|
−19 926
|
−3 852
|
−26 776
|
+11 320
|
−10 355
|
+2 884
|
−38 964
|
−12 586
|
| Alte date | |||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
2
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
6
|
3
|
3
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MAXIM EVOLUTION SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 262 294 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 5 875 lei.
-
Este MAXIM EVOLUTION SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MAXIM EVOLUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are MAXIM EVOLUTION SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată MAXIM EVOLUTION SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iunie 2013.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MAXIM EVOLUTION SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MAXIM EVOLUTION SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.