CUI 31922752
CODAV TREND SRL
CODAV TREND SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri. Firma este plătitoare de TVA din 2019 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 617.7 mii lei (+31.9% față de 2024), un profit net de 96 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
31922752
Nr. înregistrare
J40/8076/2013
EUID
ROONRC.J40/8076/2013
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
Str. Mohorului, Nr. 1, C.P. 62151
Data înregistrării
27-06-2013
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 16.06.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
617 705
Rezultat net
+95 970
Capitaluri proprii
4 680
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
317
|
1 586
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
30 064
|
14 142
|
114 182
|
8 959
|
3 708
|
15 882
|
27 914
|
32 054
|
102 459
|
67 946
|
35 924
|
33 580
|
10 049
|
| Stocuri |
3 041
|
386
|
70 788
|
—
|
—
|
0
|
16
|
—
|
1 601
|
—
|
1 321
|
217
|
—
|
| Creanțe |
6 854
|
3 487
|
12 032
|
2 692
|
3 396
|
14 579
|
26 580
|
24 589
|
95 422
|
3 498
|
3 498
|
7 998
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
20 169
|
10 269
|
31 362
|
6 267
|
312
|
1 303
|
1 318
|
7 465
|
5 436
|
64 448
|
31 105
|
25 365
|
10 049
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
180
|
606
|
70
|
70
|
50
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
25 384
|
105 929
|
104 823
|
189 878
|
152 884
|
124 950
|
85 613
|
6 424
|
4 963
|
6 838
|
5 026
|
8 935
|
129
|
| Capitaluri proprii |
4 680
|
−91 290
|
11 551
|
−180 849
|
−149 106
|
−109 018
|
−57 699
|
25 630
|
97 496
|
61 108
|
30 898
|
24 645
|
9 920
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
617 705
|
468 231
|
462 542
|
530 130
|
420 580
|
243 382
|
342 149
|
362 212
|
193 526
|
141 046
|
136 035
|
77 650
|
20 140
|
| Venituri totale |
706 895
|
468 232
|
762 547
|
530 130
|
420 580
|
250 380
|
342 149
|
362 212
|
193 526
|
141 046
|
136 135
|
77 650
|
20 140
|
| Cheltuieli totale |
595 907
|
503 267
|
562 527
|
556 825
|
456 635
|
300 035
|
422 857
|
430 452
|
153 487
|
106 605
|
125 801
|
60 596
|
9 816
|
| Rezultat brut |
+110 988
|
−35 035
|
+200 020
|
−26 695
|
−36 055
|
−49 655
|
−80 708
|
−68 240
|
+40 039
|
+34 441
|
+10 334
|
+17 054
|
+10 324
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+95 970
|
−44 623
|
+192 400
|
−31 743
|
−40 089
|
−51 319
|
−84 129
|
−71 866
|
+36 388
|
+30 210
|
+6 253
|
+14 725
|
+9 720
|
| Alte date | |||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CODAV TREND SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 617 705 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 95 970 lei.
-
Este CODAV TREND SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CODAV TREND SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2019.
-
Ce cod CAEN principal are CODAV TREND SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri.
-
Când a fost înființată CODAV TREND SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iunie 2013.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CODAV TREND SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CODAV TREND SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.