CUI 31986500
CLEMAX DESIGN CONSTRUCT SRL
CLEMAX DESIGN CONSTRUCT SRL este o firmă din Frumuşeni, județul Arad, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: Inactivă fiscal. În 2020 a raportat o cifră de afaceri de 213.1 mii lei (+178.4% față de 2019), un profit net de 172.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
31986500
Nr. înregistrare
J2013000757021
EUID
ROONRC.J2013000757021
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Frumuşeni
Adresă
FRUMUŞENI, NR.133/A
Data înregistrării
09-07-2013
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.07.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 09-03-2026
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2020
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
213 145
Rezultat net
+172 818
Capitaluri proprii
60 082
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4339 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4339 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4339 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4339 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4339 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4339 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4339 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4339 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active circulante |
254 996
|
85 155
|
111 551
|
39 188
|
50 113
|
98 220
|
19 588
|
7 518
|
| Stocuri |
61 573
|
2 955
|
851
|
—
|
4 962
|
2 183
|
84
|
—
|
| Creanțe |
189 196
|
22 213
|
110 282
|
39 141
|
42 552
|
79 502
|
4 790
|
−401
|
| Casa și conturi la bănci |
4 227
|
59 987
|
418
|
47
|
2 599
|
16 535
|
14 714
|
7 919
|
| Datorii |
194 914
|
197 890
|
205 603
|
117 791
|
130 534
|
111 116
|
23 920
|
2 994
|
| Capitaluri proprii |
60 082
|
−112 735
|
−94 052
|
−78 603
|
−80 421
|
−12 896
|
−4 332
|
4 524
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2019
213 145
|
76 552
|
40 777
|
43 589
|
5 714
|
56 915
|
17 901
|
24 841
|
| Venituri totale |
213 145
|
76 552
|
40 777
|
43 589
|
5 714
|
56 915
|
17 901
|
24 841
|
| Cheltuieli totale |
37 002
|
92 938
|
55 818
|
40 463
|
73 125
|
63 771
|
26 220
|
19 812
|
| Rezultat brut |
+176 143
|
−16 386
|
−15 041
|
+3 126
|
−67 411
|
−6 856
|
−8 319
|
+5 029
|
| Rezultat net |
Față de 2019
+172 818
|
−18 683
|
−15 449
|
+1 817
|
−67 525
|
−8 564
|
−8 856
|
+4 324
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2019
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CLEMAX DESIGN CONSTRUCT SRL în 2020?
-
Bilanțul pe 2020 arată o cifră de afaceri netă de 213 145 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 172 818 lei.
-
Este CLEMAX DESIGN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, CLEMAX DESIGN CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CLEMAX DESIGN CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CLEMAX DESIGN CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2013.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CLEMAX DESIGN CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CLEMAX DESIGN CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.