CUI 31993192
MINING PROJECT S.R.L.
MINING PROJECT S.R.L. este o firmă din Sector 2, București, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2020 a raportat o pierdere netă de 10.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
31993192
Nr. înregistrare
J2013008703402
EUID
ROONRC.J2013008703402
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
STR BATIȘTEI, NR.27A, CORP C3
Data înregistrării
11-07-2013
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.07.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 25-07-2015
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0710 - Extracţia minereurilor feroase
-
0729 - Extracţia altor minereuri metalifere neferoase
-
0891 - Extracţia mineralelor pentru industria chimică şi a îngrăşămintelor naturale
-
0899 - Alte activităţi extractive n.c.a.
-
0990 - Activităţi de servicii anexe pentru extracţia mineralelor
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2020
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−10 780
Capitaluri proprii
−3 324
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
14 289
|
14 289
|
4 310
|
7 140
|
6 147
|
10 120
|
14 034
|
18 007
|
| Active circulante |
674 261
|
662 342
|
658 768
|
536 330
|
481 689
|
422 207
|
208 443
|
67 664
|
| Stocuri |
654 874
|
642 955
|
638 451
|
530 109
|
454 214
|
416 145
|
198 497
|
10 409
|
| Creanțe |
19 706
|
19 706
|
19 706
|
—
|
2 658
|
—
|
7 867
|
7 867
|
| Casa și conturi la bănci |
−319
|
−319
|
611
|
6 221
|
24 817
|
6 062
|
2 079
|
49 388
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
1 500
|
1 500
|
5 000
|
5 000
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
691 874
|
670 675
|
599 208
|
449 946
|
359 135
|
377 225
|
177 201
|
11 439
|
| Capitaluri proprii |
−3 324
|
7 456
|
65 370
|
98 524
|
133 701
|
55 102
|
45 276
|
74 232
|
| Capital subscris vărsat |
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
150 000
|
65 000
|
0
|
0
|
| Venituri totale |
11 919
|
2 445
|
55 311
|
70 130
|
188 079
|
282 715
|
191 339
|
2 416
|
| Cheltuieli totale |
22 699
|
60 359
|
88 393
|
105 307
|
107 980
|
270 937
|
220 295
|
18 184
|
| Rezultat brut |
−10 780
|
−57 914
|
−33 082
|
−35 177
|
+80 099
|
+11 778
|
−28 956
|
−15 768
|
| Rezultat net |
Față de 2019
−10 780
|
−57 914
|
−33 083
|
−35 177
|
+78 599
|
+9 826
|
−28 956
|
−15 768
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2019
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este MINING PROJECT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, MINING PROJECT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are MINING PROJECT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a..
-
Când a fost înființată MINING PROJECT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iulie 2013.
-
Unde are sediul MINING PROJECT S.R.L.?
-
Sediul firmei MINING PROJECT S.R.L. (CUI 31993192) este în STR BATIȘTEI, NR.27A, CORP C3, Sector 2, București.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MINING PROJECT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MINING PROJECT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.