CUI 32020740
RAVICONSTRUCT SRL
RAVICONSTRUCT SRL este o firmă din Drobeta-Turnu Severin, județul Mehedinți, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2013, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 2.4 mii lei.
Date de identificare
CUI
32020740
Nr. înregistrare
J25/219/2013
EUID
ROONRC.J25/219/2013
Formă juridică
SRL
Județ
Mehedinți
Localitate
Drobeta-Turnu Severin
Adresă
STR. M. EMINESCU, NR.8
Data înregistrării
17-07-2013
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.07.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 12-08-2013
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−2 443
Capitaluri proprii
54 255
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4213 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4213 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4213 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4213 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4213 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4213 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4213 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4213 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active imobilizate |
506
|
506
|
506
|
506
|
3 766
|
3 766
|
6 011
|
5 578
|
2 585
|
20 970
|
24 436
|
68 347
|
| Active circulante |
60 549
|
62 992
|
65 525
|
68 127
|
157 477
|
177 102
|
298 111
|
285 752
|
3 601
|
11 818
|
38 744
|
4 670
|
| Stocuri |
36
|
36
|
36
|
27
|
26
|
0
|
58 710
|
21 067
|
0
|
8 316
|
0
|
32
|
| Creanțe |
31 940
|
34 163
|
36 736
|
39 597
|
127 529
|
143 466
|
7 420
|
1 028
|
1 870
|
407
|
27 160
|
636
|
| Casa și conturi la bănci |
28 573
|
28 793
|
28 753
|
28 503
|
29 922
|
33 636
|
231 981
|
263 657
|
1 731
|
3 095
|
11 584
|
4 002
|
| Datorii |
6 800
|
6 800
|
6 800
|
6 910
|
21 302
|
36 728
|
44 272
|
71 836
|
0
|
6 193
|
5 918
|
27 892
|
| Capitaluri proprii |
54 255
|
56 698
|
59 231
|
61 723
|
139 941
|
144 140
|
259 850
|
219 494
|
6 186
|
26 595
|
57 262
|
45 125
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
118 564
|
305 762
|
358 791
|
27 521
|
15 492
|
19 400
|
114 098
|
| Venituri totale |
28
|
33
|
244
|
29
|
30
|
107 122
|
307 402
|
368 677
|
27 521
|
15 492
|
19 424
|
114 098
|
| Cheltuieli totale |
2 471
|
2 566
|
2 736
|
6 346
|
4 229
|
69 274
|
263 989
|
151 781
|
47 104
|
45 708
|
6 704
|
65 081
|
| Rezultat brut |
−2 443
|
−2 533
|
−2 492
|
−6 317
|
−4 199
|
+37 848
|
+43 413
|
+216 896
|
−19 583
|
−30 216
|
+12 720
|
+49 017
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−2 443
|
−2 533
|
−2 492
|
−6 318
|
−4 199
|
+34 290
|
+40 355
|
+213 308
|
−20 409
|
−30 667
|
+12 137
|
+45 594
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
2
|
3
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RAVICONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 2 443 lei.
-
Este RAVICONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, RAVICONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 august 2013.
-
Ce cod CAEN principal are RAVICONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată RAVICONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iulie 2013.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RAVICONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RAVICONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.