CUI 3212911
STYLE CONSTRUCT SRL
STYLE CONSTRUCT SRL este o firmă din Bâcu, județul Giurgiu, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Firma este plătitoare de TVA din 1994 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 26.2 mil. lei (−5.3% față de 2024), un profit net de 1.9 mil. lei și 56 de angajați.
Date de identificare
CUI
3212911
Nr. înregistrare
J2009000727528
EUID
ROONRC.J2009000727528
Formă juridică
SRL
Județ
Giurgiu
Localitate
Bâcu
Adresă
STR. AVICOLA, NR.2
Data înregistrării
12-02-1993
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 09.12.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
-
0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
-
0899 - Alte activităţi extractive n.c.a.
-
0990 - Activităţi de servicii anexe pentru extracţia mineralelor
-
2016 - Fabricarea materialelor plastice în forme primare
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2366 - Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
2522 - Producţia de rezervoare, cisterne şi containere metalice
-
2553 - Operațiuni de mecanică generală
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
2630 - Fabricarea echipamentelor de comunicaţii
-
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
-
3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
3600 - Captarea, tratarea și distribuția apei
-
3700 - Colectarea şi epurarea apelor uzate
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
-
3822 - Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
-
3823 - Alte activități de tartare a deșeurilor
-
3833 - Alte activități de eliminare a deșeurilor
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4730 - Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4792 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul specializat
-
4931 - Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
-
4932 - Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
4950 - Transporturi prin conducte
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
5232 - Activităţi de intermediere pentru transportul de pasageri
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
6421 - Activităţi ale holding-urilor
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7731 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente agricole
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
7734 - Activităţi de închiriere şi leasing cu echipamente de transport pe apă
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
7751 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
-
7752 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8240 - Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
-
9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
-
9640 - Activități de intermediere pentru servicii personale
-
9691 - Activități de servicii personale la domiciliu
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
26 173 941
Rezultat net
+1 852 520
Capitaluri proprii
13 617 896
Număr mediu de salariați
56
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
37 619 516
|
35 930 512
|
20 247 320
|
15 656 736
|
15 904 961
|
15 151 911
|
15 835 980
|
21 660 630
|
22 668 266
|
15 468 940
|
14 218 253
|
7 517 651
|
7 766 032
|
8 688 779
|
8 469 707
|
9 130 528
|
11 083 261
|
| Active circulante |
29 019 037
|
24 558 174
|
25 623 989
|
30 716 334
|
24 360 927
|
17 869 095
|
17 746 663
|
10 929 308
|
10 065 937
|
11 304 098
|
13 411 280
|
17 638 927
|
11 453 392
|
14 296 636
|
10 168 805
|
11 924 508
|
6 046 212
|
| Stocuri |
3 827 634
|
5 653 611
|
4 653 178
|
3 042 243
|
2 959 633
|
2 709 793
|
3 814 120
|
3 039 953
|
2 813 864
|
1 571 589
|
983 651
|
2 192 835
|
2 484 924
|
1 849 446
|
954 146
|
777 494
|
577 812
|
| Creanțe |
14 332 899
|
6 151 875
|
17 187 471
|
19 617 485
|
17 249 360
|
9 542 643
|
4 860 855
|
3 409 651
|
5 772 365
|
6 879 048
|
7 616 937
|
12 267 800
|
8 064 143
|
10 143 288
|
6 594 709
|
8 649 103
|
4 667 971
|
| Casa și conturi la bănci |
10 858 504
|
12 752 688
|
3 783 340
|
8 056 606
|
4 151 934
|
5 616 659
|
9 071 688
|
4 479 704
|
1 479 708
|
2 853 461
|
4 810 692
|
3 178 292
|
904 325
|
2 303 902
|
2 619 950
|
2 497 911
|
800 429
|
| Cheltuieli în avans |
43 190
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
2 693
|
6 750
|
15 327
|
29 942
|
8 428
|
36 447
|
| Datorii |
36 815 617
|
18 773 470
|
7 977 172
|
15 350 692
|
10 361 702
|
8 809 852
|
11 833 843
|
12 274 097
|
12 368 240
|
8 644 092
|
7 739 825
|
6 083 826
|
3 901 066
|
8 187 495
|
6 066 189
|
7 865 935
|
7 156 730
|
| Venituri în avans |
10 911 944
|
1 311 358
|
1 687 774
|
1 519 985
|
1 713 094
|
1 975 942
|
2 251 633
|
2 769 039
|
3 286 445
|
3 803 852
|
4 321 258
|
4 431 633
|
0
|
32 807
|
133 442
|
133 442
|
183 759
|
| Provizioane |
5 336 286
|
5 567 245
|
6 221 636
|
3 430 615
|
4 623 151
|
3 547 358
|
4 008 747
|
2 641 962
|
1 552 090
|
1 420 947
|
1 138 053
|
889 583
|
653 101
|
595 229
|
469 105
|
569 086
|
886 668
|
| Capitaluri proprii |
13 617 896
|
34 836 613
|
29 984 727
|
26 071 778
|
23 567 941
|
18 687 854
|
15 488 420
|
14 904 840
|
15 527 428
|
12 904 147
|
14 430 397
|
13 754 229
|
14 672 007
|
14 185 211
|
11 999 718
|
12 495 001
|
8 938 763
|
| Capital subscris vărsat |
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
26 173 941
|
27 630 678
|
34 681 294
|
36 162 894
|
37 856 489
|
33 973 675
|
33 295 131
|
24 351 057
|
14 035 135
|
16 322 553
|
19 618 889
|
12 776 560
|
12 326 943
|
19 186 060
|
11 746 459
|
15 088 063
|
15 924 898
|
| Venituri totale |
28 088 231
|
31 150 468
|
37 255 638
|
36 753 485
|
38 172 549
|
34 132 257
|
33 315 236
|
25 041 415
|
15 425 914
|
17 451 008
|
19 144 362
|
12 244 184
|
12 540 102
|
21 383 276
|
12 157 401
|
16 079 468
|
20 650 487
|
| Cheltuieli totale |
25 802 133
|
25 547 426
|
31 973 110
|
25 772 282
|
29 827 835
|
28 425 342
|
30 270 628
|
24 417 219
|
12 146 794
|
16 665 481
|
17 314 399
|
11 167 062
|
11 988 596
|
17 387 795
|
10 786 461
|
11 839 212
|
17 397 158
|
| Rezultat brut |
+2 286 098
|
+5 603 042
|
+5 282 528
|
+10 981 203
|
+8 344 714
|
+5 706 915
|
+3 044 608
|
+624 196
|
+3 279 120
|
+785 527
|
+1 829 963
|
+1 077 122
|
+551 506
|
+3 995 481
|
+1 370 940
|
+4 240 256
|
+3 253 329
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 852 520
|
+4 851 886
|
+4 261 721
|
+9 513 337
|
+7 120 390
|
+4 849 434
|
+2 581 773
|
+505 192
|
+2 743 244
|
+639 536
|
+1 547 132
|
+898 163
|
+425 827
|
+3 322 750
|
+1 137 257
|
+3 556 238
|
+2 729 266
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
57
|
69
|
72
|
70
|
82
|
82
|
86
|
74
|
85
|
79
|
68
|
77
|
83
|
96
|
82
|
86
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut STYLE CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 26 173 941 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 852 520 lei.
-
Este STYLE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, STYLE CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1994.
-
Ce cod CAEN principal are STYLE CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.
-
Când a fost înființată STYLE CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 decembrie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către STYLE CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STYLE CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.