CUI 3218205
CYPRINUS SRL
CYPRINUS SRL este o firmă din Orş. Nădlac, județul Arad, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 0322 - Acvacultura în ape dulci. Firma este plătitoare de TVA din 1995, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 485.5 mii lei (−27.3% față de 2024), un profit net de 3.1 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
3218205
Nr. înregistrare
J1992001888022
EUID
ROONRC.J02/1888/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Orş. Nădlac
Adresă
Str. INDEPENDENTEI, Nr. F.N., C.P. 315500
Data înregistrării
15-02-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.02.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0322 - Acvacultura în ape dulciCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0312 - Pescuitul în ape dulci
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4723 - Comerţ cu amănuntul al peştelui, crustaceelor şi moluştelor, în magazine specializate
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
485 457
Rezultat net
+3 061
Capitaluri proprii
756 423
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0322 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
301 901
|
334 703
|
336 300
|
349 996
|
360 015
|
371 897
|
343 084
|
349 691
|
359 970
|
359 895
|
391 516
|
408 733
|
420 503
|
440 314
|
88 356
|
79 064
|
66 566
|
| Active circulante |
1 212 754
|
1 152 731
|
1 134 593
|
1 072 960
|
1 018 648
|
928 418
|
898 429
|
814 825
|
755 142
|
843 194
|
794 819
|
786 944
|
917 096
|
933 666
|
960 889
|
870 180
|
735 658
|
| Stocuri |
1 166 177
|
1 096 486
|
984 164
|
974 630
|
860 753
|
771 342
|
709 776
|
732 945
|
667 393
|
754 743
|
704 395
|
700 434
|
821 749
|
836 935
|
867 799
|
753 375
|
623 723
|
| Creanțe |
12 807
|
21 538
|
88 410
|
85 651
|
82 849
|
90 522
|
177 780
|
75 924
|
75 416
|
79 923
|
83 128
|
85 612
|
95 254
|
96 475
|
85 465
|
114 155
|
107 863
|
| Casa și conturi la bănci |
33 770
|
34 707
|
62 019
|
12 679
|
75 046
|
66 554
|
10 873
|
5 956
|
12 333
|
8 528
|
7 296
|
898
|
93
|
256
|
7 625
|
2 650
|
4 072
|
| Cheltuieli în avans |
1 865
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
760 097
|
732 796
|
756 913
|
756 458
|
797 509
|
770 257
|
721 141
|
670 204
|
621 988
|
670 440
|
654 977
|
674 020
|
718 556
|
773 540
|
833 918
|
754 573
|
634 777
|
| Capitaluri proprii |
756 423
|
754 638
|
713 980
|
666 498
|
581 154
|
530 058
|
520 372
|
494 312
|
493 124
|
532 649
|
531 358
|
521 657
|
619 043
|
600 440
|
215 327
|
194 671
|
167 447
|
| Capital subscris vărsat |
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
485 457
|
667 954
|
800 652
|
542 932
|
568 873
|
436 067
|
648 767
|
366 117
|
419 726
|
299 062
|
323 047
|
295 123
|
233 017
|
311 967
|
362 652
|
399 709
|
445 857
|
| Venituri totale |
554 971
|
841 804
|
761 829
|
687 342
|
632 165
|
495 640
|
682 447
|
452 599
|
371 231
|
400 991
|
324 934
|
189 169
|
227 410
|
273 786
|
482 768
|
528 371
|
689 284
|
| Cheltuieli totale |
551 389
|
793 402
|
705 505
|
601 998
|
581 069
|
485 953
|
656 387
|
449 999
|
460 556
|
396 419
|
315 233
|
293 787
|
205 264
|
235 022
|
458 177
|
491 877
|
598 631
|
| Rezultat brut |
+3 582
|
+48 402
|
+56 324
|
+85 344
|
+51 096
|
+9 687
|
+26 060
|
+2 600
|
−89 325
|
+4 572
|
+9 701
|
−104 618
|
+22 146
|
+38 764
|
+24 591
|
+36 494
|
+90 653
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+3 061
|
+40 658
|
+47 482
|
+85 344
|
+51 096
|
+9 687
|
+26 060
|
+1 188
|
−89 325
|
+1 291
|
+9 701
|
−104 618
|
+18 603
|
+32 554
|
+20 656
|
+27 224
|
+75 767
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
5
|
6
|
6
|
6
|
6
|
7
|
8
|
8
|
8
|
4
|
6
|
—
|
11
|
9
|
11
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CYPRINUS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 485 457 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 061 lei.
-
Este CYPRINUS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CYPRINUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are CYPRINUS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0322 - Acvacultura în ape dulci.
-
Când a fost înființată CYPRINUS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 august 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CYPRINUS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CYPRINUS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.