CUI 32229267
DEVPRO SOLUTIONS S.R.L.
DEVPRO SOLUTIONS S.R.L. este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe. Firma este plătitoare de TVA din 2021 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 412.3 mii lei (−11.8% față de 2024), un profit net de 246.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
32229267
Nr. înregistrare
J2013011271406
EUID
ROONRC.J2013011271406
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
STR POȘTAȘULUI, NR.4, BL.10, SC.2, ET.PARTER, AP.47
Data înregistrării
10-09-2013
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 24.04.2026
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
5911 - Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
-
5912 - Activităţi post-producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7411 - Activități de design industrial și vestimentar
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
7420 - Activități fotografice
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
412 344
Rezultat net
+246 140
Capitaluri proprii
246 380
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active imobilizate |
172 102
|
46 533
|
71 908
|
94 559
|
121 575
|
148 591
|
122
|
122
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
349 417
|
416 851
|
303 697
|
251 675
|
160 271
|
199 791
|
156 357
|
48 546
|
19 546
|
6 333
|
10 091
|
5 673
|
| Stocuri |
—
|
47
|
5
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 748
|
326
|
—
|
—
|
| Creanțe |
207 944
|
228 676
|
58 161
|
139 041
|
13 066
|
11 141
|
3 745
|
5 120
|
6 303
|
362
|
—
|
200
|
| Casa și conturi la bănci |
141 473
|
188 128
|
245 531
|
112 634
|
147 205
|
188 650
|
152 612
|
43 426
|
10 495
|
5 645
|
10 091
|
5 473
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
82
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
275 139
|
203 286
|
98 297
|
174 463
|
130 212
|
116 755
|
18 976
|
11 993
|
16 461
|
12 842
|
94
|
643
|
| Capitaluri proprii |
246 380
|
260 180
|
277 308
|
171 771
|
151 634
|
231 627
|
137 503
|
36 675
|
3 085
|
−6 509
|
9 997
|
5 030
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
412 344
|
467 269
|
444 911
|
303 279
|
286 028
|
356 304
|
208 196
|
97 484
|
107 592
|
75 498
|
10 690
|
5 440
|
| Venituri totale |
484 629
|
467 409
|
445 804
|
304 496
|
286 423
|
356 336
|
208 196
|
97 484
|
107 592
|
75 498
|
10 690
|
5 441
|
| Cheltuieli totale |
229 299
|
198 486
|
163 377
|
126 712
|
127 714
|
142 792
|
101 124
|
60 968
|
95 192
|
84 570
|
5 402
|
448
|
| Rezultat brut |
+255 330
|
+268 923
|
+282 427
|
+177 784
|
+158 709
|
+213 544
|
+107 072
|
+36 516
|
+12 400
|
−9 072
|
+5 288
|
+4 993
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+246 140
|
+259 940
|
+278 067
|
+171 530
|
+151 393
|
+205 427
|
+100 827
|
+33 591
|
+9 172
|
−11 539
|
+4 967
|
+4 830
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DEVPRO SOLUTIONS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 412 344 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 246 140 lei.
-
Este DEVPRO SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, DEVPRO SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are DEVPRO SOLUTIONS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe.
-
Când a fost înființată DEVPRO SOLUTIONS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 septembrie 2013.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DEVPRO SOLUTIONS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DEVPRO SOLUTIONS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.