CUI 32253931
ECEA AI SOLUTIONS S.R.L.
ECEA AI SOLUTIONS S.R.L. este o firmă din Sector 5, București, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 333.2 mii lei, un profit net de 788 lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
32253931
Nr. înregistrare
J2013011522405
EUID
ROONRC.J2013011522405
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 5
Adresă
BLD NAȚIUNILE UNITE, NR.1, BIROU C2, BL.108A, SC.1, ET.2
Data înregistrării
17-09-2013
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 14.05.2026
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 20-05-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
6039 - Activități de distribuție a altor conținuturi
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6619 - Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activităţi de asigurări şi fonduri de pensii
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7810 - Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
-
9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
333 156
Rezultat net
+788
Capitaluri proprii
988
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6210 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
11 953
|
—
|
—
|
518
|
| Active circulante |
51 848
|
—
|
—
|
−1 724
|
| Stocuri |
6 397
|
—
|
—
|
31
|
| Creanțe |
5 700
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
39 751
|
—
|
—
|
−1 755
|
| Cheltuieli în avans |
410
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
63 223
|
0
|
0
|
0
|
| Capitaluri proprii |
988
|
0
|
0
|
−1 206
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
—
|
—
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
333 156
|
—
|
—
|
0
|
| Venituri totale |
346 885
|
0
|
0
|
0
|
| Cheltuieli totale |
345 737
|
—
|
—
|
1 406
|
| Rezultat brut |
+1 148
|
0
|
0
|
−1 406
|
| Rezultat net |
+788
|
0
|
0
|
−1 406
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
1
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ECEA AI SOLUTIONS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 333 156 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 788 lei.
-
Este ECEA AI SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ECEA AI SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 20 mai 2025.
-
Ce cod CAEN principal are ECEA AI SOLUTIONS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată ECEA AI SOLUTIONS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 septembrie 2013.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ECEA AI SOLUTIONS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ECEA AI SOLUTIONS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.