CUI 32274462
BUILDING CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.
BUILDING CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. este o firmă din Buzău, județul Buzău, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2024 a raportat un profit net de 0 lei.
Date de identificare
CUI
32274462
Nr. înregistrare
J10/749/2013
EUID
ROONRC.J10/749/2013
Formă juridică
SRL
Județ
Buzău
Localitate
Buzău
Adresă
STR. NICU CONSTANTINESCU, NR.260, CARTIER ORIZONT
Data înregistrării
23-09-2013
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.09.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 27-01-2020
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
0
Capitaluri proprii
227 164
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
517
|
| Active circulante |
484 133
|
484 133
|
484 133
|
508 014
|
292 331
|
57 661
|
4 642
|
6 636
|
6 527
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
6 439
|
6 439
|
| Creanțe |
287 814
|
287 814
|
287 814
|
290 577
|
287 633
|
4 895
|
0
|
0
|
0
|
| Casa și conturi la bănci |
196 319
|
196 319
|
196 319
|
217 437
|
4 698
|
52 766
|
4 642
|
197
|
88
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Datorii |
256 969
|
256 970
|
256 970
|
301 438
|
240 122
|
4 637
|
3 213
|
6 381
|
6 426
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Capitaluri proprii |
227 164
|
227 163
|
227 163
|
206 576
|
52 209
|
53 024
|
1 429
|
255
|
618
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
185 099
|
0
|
59 114
|
9 746
|
1 600
|
850
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
45 019
|
185 099
|
0
|
59 114
|
9 746
|
1 600
|
850
|
| Cheltuieli totale |
—
|
—
|
24 432
|
28 881
|
816
|
5 746
|
8 280
|
1 915
|
406
|
| Rezultat brut |
0
|
0
|
+20 587
|
+156 218
|
−816
|
+53 368
|
+1 466
|
−315
|
+444
|
| Rezultat net |
0
|
0
|
+20 587
|
+154 367
|
−816
|
+51 595
|
+1 174
|
−363
|
+418
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
0
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este BUILDING CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, BUILDING CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are BUILDING CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată BUILDING CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 2013.
-
Unde are sediul BUILDING CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.?
-
Sediul firmei BUILDING CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. (CUI 32274462) este în STR. NICU CONSTANTINESCU, NR.260, CARTIER ORIZONT, Buzău, județul Buzău.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BUILDING CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BUILDING CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.