CUI 32347807
TURNER CONSTRUCT SRL
TURNER CONSTRUCT SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2016 a raportat o cifră de afaceri de 42.8 mil. lei (+85.3% față de 2015), un profit net de 8.2 mil. lei și 19 angajați.
Date de identificare
CUI
32347807
Nr. înregistrare
J40/12627/2013
EUID
ROONRC.J40/12627/2013
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
STR. G-RAL. PETRE POPOVĂŢ, NR.5, CAM 6, ET.2
Data înregistrării
14-10-2013
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.10.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 04-10-2017
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
7810 - Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă
-
7820 - Activităţi de contractare, pe baze temporare,a personalului
-
7830 - Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2016
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
42 789 279
Rezultat net
+8 153 882
Capitaluri proprii
8 229 894
Număr mediu de salariați
19
Sursa: MF bilanț 2016 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
0
|
2 934 486
|
2 041
|
—
|
| Active circulante |
8 395 321
|
27 504 606
|
7 245 210
|
365 240
|
| Stocuri |
—
|
22 005
|
1 253 287
|
—
|
| Creanțe |
943 916
|
15 835 445
|
881 533
|
264 000
|
| Casa și conturi la bănci |
7 451 405
|
11 647 156
|
5 110 390
|
101 240
|
| Datorii |
165 427
|
21 844 584
|
7 171 519
|
316 672
|
| Capitaluri proprii |
8 229 894
|
8 594 508
|
75 732
|
48 568
|
| Capital subscris vărsat |
610
|
400
|
330
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2015
42 789 279
|
23 092 080
|
15 166 143
|
390 540
|
| Venituri totale |
54 212 653
|
40 252 539
|
15 759 624
|
390 548
|
| Cheltuieli totale |
44 468 269
|
30 111 112
|
15 727 440
|
332 967
|
| Rezultat brut |
+9 744 384
|
+10 141 427
|
+32 184
|
+57 581
|
| Rezultat net |
Față de 2015
+8 153 882
|
+8 518 706
|
+27 034
|
+48 368
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2015
|
56
|
—
|
22
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2016 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TURNER CONSTRUCT SRL în 2016?
-
Bilanțul pe 2016 arată o cifră de afaceri netă de 42 789 279 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 8 153 882 lei.
-
Este TURNER CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, TURNER CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are TURNER CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului.
-
Când a fost înființată TURNER CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 octombrie 2013.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2016 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TURNER CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TURNER CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.