CUI 32418347
UPREADER SRL
UPREADER SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 6312 - Activităţi ale portalurilor web. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 172.6 mii lei (−41.4% față de 2024), un profit net de 111.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
32418347
Nr. înregistrare
J40/13446/2013
EUID
ROONRC.J40/13446/2013
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
STR. VALERIU BRANIŞTE, NR.56, CAMERA 1, BL.5, SC.B, ET.4, AP.13
Data înregistrării
31-10-2013
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 22.08.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6312 - Activităţi ale portalurilor webCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
5811 - Activităţi de editare a cărţilor
-
5812 - Activităţi de editarea de ghiduri, compendii, liste de adrese şi similare
-
5813 - Activităţi de editare a ziarelor
-
5814 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
5911 - Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
-
5912 - Activităţi post-producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
-
5920 - Activităţi de realizare a înregistrărilor audio şi activităţi de editare muzicală
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7420 - Activităţi fotografice
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
172 578
Rezultat net
+111 483
Capitaluri proprii
111 735
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6312 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
75
|
975
|
1 875
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 033
|
| Active circulante |
173 004
|
247 047
|
253 016
|
272 196
|
103 633
|
75 307
|
87 302
|
89 152
|
59
|
59
|
59
|
143
|
73
|
| Creanțe |
158 422
|
227 605
|
211 597
|
201 117
|
96
|
65 096
|
7 412
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
14 582
|
19 442
|
41 419
|
71 079
|
103 537
|
10 211
|
79 890
|
89 152
|
59
|
59
|
59
|
143
|
73
|
| Datorii |
61 269
|
10 278
|
5 777
|
9 965
|
450
|
666
|
785
|
16 439
|
9 176
|
7 274
|
5 472
|
3 819
|
2 100
|
| Capitaluri proprii |
111 735
|
236 769
|
247 239
|
262 231
|
103 258
|
75 616
|
88 392
|
72 713
|
−9 117
|
−7 215
|
−5 413
|
−3 676
|
−994
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
172 578
|
294 419
|
294 701
|
264 829
|
98 798
|
92 575
|
134 806
|
89 658
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
| Venituri totale |
172 578
|
294 419
|
294 701
|
264 829
|
98 798
|
92 575
|
134 806
|
89 658
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Cheltuieli totale |
59 404
|
54 958
|
44 826
|
4 636
|
3 550
|
14 702
|
42 661
|
5 138
|
1 902
|
1 802
|
1 737
|
2 682
|
1 204
|
| Rezultat brut |
+113 174
|
+239 461
|
+249 875
|
+260 193
|
+95 248
|
+77 873
|
+92 145
|
+84 520
|
−1 902
|
−1 802
|
−1 737
|
−2 682
|
−1 204
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+111 483
|
+236 517
|
+246 987
|
+253 979
|
+92 641
|
+75 325
|
+88 101
|
+81 830
|
−1 902
|
−1 802
|
−1 737
|
−2 682
|
−1 204
|
| Alte date | |||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut UPREADER SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 172 578 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 111 483 lei.
-
Este UPREADER SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, UPREADER SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are UPREADER SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6312 - Activităţi ale portalurilor web.
-
Când a fost înființată UPREADER SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 octombrie 2013.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către UPREADER SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește UPREADER SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.