CUI 32470752
PLEISTOROS SRL
PLEISTOROS SRL este o firmă din Timişoara, județul Timiș, înființată în 2013. Activitatea principală: CAEN 6622 - Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 213.9 mii lei (+49.3% față de 2024), un profit net de 73 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
32470752
Nr. înregistrare
J35/2834/2013
EUID
ROONRC.J35/2834/2013
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Timişoara
Adresă
STR. BABADAG, NR.3, BL.25, ET.4, AP.15
Data înregistrării
14-11-2013
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.11.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6622 - Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurăriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
6619 - Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activităţi de asigurări şi fonduri de pensii
-
6621 - Activităţi de evaluare a riscului de asigurare şi a pagubelor
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7990 - Alte servicii de rezervare şi asistenţă turistică
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
213 863
Rezultat net
+73 042
Capitaluri proprii
73 282
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6622 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6622 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6622 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6622 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6622 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||
| Active imobilizate |
12 887
|
38 024
|
68 057
|
94 578
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
124 106
|
29 257
|
39 365
|
87 379
|
212 989
|
191 317
|
156 801
|
116 231
|
82 987
|
27 846
|
2 105
|
4 329
|
1 228
|
| Stocuri |
13 130
|
13 109
|
11 411
|
8 878
|
8 878
|
6 508
|
5 076
|
—
|
—
|
—
|
594
|
1 532
|
101
|
| Creanțe |
51 812
|
3 816
|
565
|
30 125
|
11 835
|
8 216
|
13 927
|
13 660
|
6 210
|
5 796
|
565
|
565
|
887
|
| Casa și conturi la bănci |
59 164
|
12 332
|
27 389
|
48 376
|
192 276
|
176 593
|
137 798
|
102 571
|
76 777
|
22 050
|
946
|
2 232
|
240
|
| Cheltuieli în avans |
351
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
64 062
|
9 264
|
8 609
|
6 202
|
4 468
|
3 453
|
3 181
|
2 747
|
1 035
|
−481
|
15 727
|
13 743
|
3 265
|
| Capitaluri proprii |
73 282
|
58 017
|
98 813
|
175 755
|
208 521
|
187 864
|
153 620
|
113 484
|
81 952
|
28 327
|
−13 622
|
−9 414
|
−2 037
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
213 863
|
143 229
|
132 874
|
135 368
|
93 208
|
78 666
|
80 390
|
76 672
|
69 799
|
62 087
|
5 701
|
18 525
|
2 166
|
| Venituri totale |
213 863
|
148 359
|
132 874
|
135 368
|
93 208
|
78 666
|
80 390
|
76 672
|
69 799
|
62 087
|
5 701
|
18 525
|
2 166
|
| Cheltuieli totale |
124 553
|
130 174
|
102 822
|
103 625
|
43 198
|
43 675
|
39 449
|
44 373
|
14 080
|
18 275
|
9 738
|
25 346
|
4 338
|
| Rezultat brut |
+89 310
|
+18 185
|
+30 052
|
+31 743
|
+50 010
|
+34 991
|
+40 941
|
+32 299
|
+55 719
|
+43 812
|
−4 037
|
−6 821
|
−2 172
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+73 042
|
+13 553
|
+23 605
|
+30 390
|
+49 078
|
+34 243
|
+40 137
|
+31 532
|
+53 625
|
+41 949
|
−4 208
|
−7 377
|
−2 237
|
| Alte date | |||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PLEISTOROS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 213 863 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 73 042 lei.
-
Este PLEISTOROS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, PLEISTOROS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are PLEISTOROS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6622 - Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări.
-
Când a fost înființată PLEISTOROS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 noiembrie 2013.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PLEISTOROS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PLEISTOROS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.