CUI 32755423
CONSTRUCT SANIRUM SRL
CONSTRUCT SANIRUM SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2014. Activitatea principală: CAEN 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare. Firma este plătitoare de TVA din 2020 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat un profit net de 351.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
32755423
Nr. înregistrare
J2014001355409
EUID
ROONRC.J2014001355409
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
STR APELE VII, NR.1A, PARTER. CAM. 1, BL.308, SC.1, AP.2
Data înregistrării
06-02-2014
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 06.02.2014
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 16-10-2020
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
5210 - Depozitări
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
+351 300
Capitaluri proprii
350 040
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active imobilizate |
44 949
|
44 949
|
44 949
|
44 949
|
54 949
|
75 442
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
85
|
| Active circulante |
444 093
|
543 318
|
264 594
|
308 729
|
276 774
|
426 143
|
3 053
|
2 860
|
301
|
301
|
300
|
301
|
| Stocuri |
90 396
|
90 396
|
236 056
|
248 238
|
256 058
|
175 427
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
346 643
|
354 277
|
28 258
|
60 341
|
18 557
|
32 477
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
7 054
|
98 645
|
280
|
150
|
2 159
|
218 239
|
3 053
|
2 860
|
301
|
301
|
300
|
301
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
177
|
177
|
177
|
275
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
139 002
|
349 797
|
79 227
|
76 850
|
80 273
|
222 297
|
42 259
|
12 229
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Capitaluri proprii |
350 040
|
238 470
|
230 493
|
277 005
|
251 627
|
279 563
|
−39 206
|
−9 369
|
−699
|
−699
|
−700
|
−614
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
135 395
|
9 591
|
9 712
|
14 244
|
65 421
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
| Venituri totale |
355 361
|
433 842
|
305 758
|
336 577
|
299 496
|
70 839
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Cheltuieli totale |
4 061
|
198 676
|
75 505
|
59 284
|
100 386
|
82 661
|
29 837
|
8 670
|
—
|
—
|
86
|
814
|
| Rezultat brut |
+351 300
|
+235 166
|
+230 253
|
+277 293
|
+199 110
|
−11 822
|
−29 837
|
−8 670
|
0
|
0
|
−86
|
−814
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+351 300
|
+235 166
|
+230 253
|
+276 765
|
+198 691
|
−12 436
|
−29 837
|
−8 670
|
0
|
0
|
−86
|
−814
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este CONSTRUCT SANIRUM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONSTRUCT SANIRUM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 octombrie 2020.
-
Ce cod CAEN principal are CONSTRUCT SANIRUM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare.
-
Când a fost înființată CONSTRUCT SANIRUM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 februarie 2014.
-
Unde are sediul CONSTRUCT SANIRUM SRL?
-
Sediul firmei CONSTRUCT SANIRUM SRL (CUI 32755423) este în STR APELE VII, NR.1A, PARTER. CAM. 1, BL.308, SC.1, AP.2, Sector 6, București.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONSTRUCT SANIRUM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONSTRUCT SANIRUM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.