CUI 332298
PINELLA IMPEX SRL
PINELLA IMPEX SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 387.6 mii lei (−65.0% față de 2024) și o pierdere netă de 49.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
332298
Nr. înregistrare
J1992011243400
EUID
ROONRC.J1992011243400
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
STR. BRAILITA, NR.3, BL.V18, SC.A, ET.1, AP.6
Data înregistrării
10-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.05.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
387 552
Rezultat net
−49 885
Capitaluri proprii
−49 885
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
96 425
|
103 375
|
106 369
|
145 581
|
162 530
|
171 930
|
201 230
|
58 300
|
44 283
|
44 283
|
40 213
|
96 997
|
96 997
|
94 847
|
82 659
|
88 504
|
| Active circulante |
—
|
72 145
|
106 492
|
165 425
|
197 030
|
664 719
|
709 980
|
462 799
|
361 069
|
171 611
|
135 775
|
77 843
|
88 588
|
270 542
|
179 149
|
145 035
|
141 222
|
| Stocuri |
—
|
43 590
|
70 735
|
93 827
|
146 138
|
593 452
|
630 781
|
395 398
|
329 932
|
154 292
|
125 223
|
66 341
|
60 114
|
225 366
|
128 706
|
133 066
|
127 101
|
| Creanțe |
—
|
15 052
|
31 974
|
63 624
|
46 442
|
62 957
|
70 622
|
62 952
|
28 237
|
12 575
|
6 324
|
9 055
|
21 131
|
40 328
|
41 640
|
8 260
|
9 594
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
13 503
|
3 783
|
7 974
|
4 450
|
8 310
|
8 577
|
4 449
|
2 900
|
4 744
|
4 228
|
2 447
|
7 343
|
4 848
|
8 803
|
3 709
|
4 527
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
156
|
1 203
|
| Datorii |
49 885
|
129 522
|
181 872
|
251 659
|
336 714
|
826 057
|
884 722
|
670 558
|
427 161
|
209 779
|
352 106
|
294 674
|
362 825
|
616 029
|
478 868
|
346 137
|
310 587
|
| Capitaluri proprii |
−49 885
|
39 048
|
27 995
|
20 135
|
5 897
|
1 192
|
−2 812
|
−6 529
|
−7 792
|
6 115
|
−172 048
|
−176 618
|
−177 240
|
−248 490
|
−204 872
|
−118 287
|
−79 658
|
| Capital subscris vărsat |
—
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
387 552
|
1 108 167
|
955 558
|
873 256
|
1 299 046
|
1 826 695
|
1 914 214
|
1 974 596
|
1 557 774
|
1 707 660
|
1 481 787
|
1 485 792
|
1 715 747
|
1 501 299
|
432 234
|
1 556 860
|
1 664 593
|
| Venituri totale |
393 500
|
1 108 167
|
955 558
|
873 256
|
1 299 046
|
1 826 695
|
1 914 214
|
1 978 377
|
1 557 774
|
1 707 660
|
1 481 787
|
1 485 792
|
1 715 747
|
1 501 299
|
432 234
|
1 556 860
|
1 664 601
|
| Cheltuieli totale |
443 385
|
1 095 010
|
946 201
|
850 284
|
1 281 351
|
1 804 424
|
1 891 355
|
1 959 003
|
1 557 369
|
1 700 618
|
1 476 347
|
1 485 051
|
1 737 498
|
1 544 916
|
504 413
|
1 589 039
|
1 675 893
|
| Rezultat brut |
−49 885
|
+13 157
|
+9 357
|
+22 972
|
+17 695
|
+22 271
|
+22 859
|
+19 374
|
+405
|
+7 042
|
+5 440
|
+741
|
−21 751
|
−43 617
|
−72 179
|
−32 179
|
−11 292
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−49 885
|
+11 052
|
+7 860
|
+14 239
|
+4 705
|
+4 004
|
+3 717
|
+1 263
|
−13 907
|
+5 915
|
+4 570
|
+622
|
−21 751
|
−43 617
|
−86 585
|
−38 629
|
−17 026
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
2
|
2
|
4
|
9
|
9
|
10
|
10
|
13
|
13
|
13
|
11
|
10
|
10
|
10
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PINELLA IMPEX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 387 552 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 49 885 lei.
-
Este PINELLA IMPEX SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, PINELLA IMPEX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are PINELLA IMPEX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată PINELLA IMPEX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PINELLA IMPEX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PINELLA IMPEX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.