CUI 3337222
NIRVANA SRL
NIRVANA SRL este o firmă din Vaslui, județul Vaslui, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4761 - Comerț cu amănuntul al cărților. Firma este plătitoare de TVA din 1995 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 959.7 mii lei (−5.0% față de 2024), un profit net de 123.9 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
3337222
Nr. înregistrare
J1993000093378
EUID
ROONRC.J1993000093378
Formă juridică
SRL
Județ
Vaslui
Localitate
Vaslui
Adresă
STR. DR. R. GHELERTER, NR.8C
Data înregistrării
22-02-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.02.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4761 - Comerț cu amănuntul al cărțilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4762 - Comerţ cu amănuntul al ziarelor şi articolelor de papetărie, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
959 675
Rezultat net
+123 871
Capitaluri proprii
539 644
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4761 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
46 356
|
55 118
|
63 879
|
72 642
|
104 604
|
141 206
|
177 808
|
216 659
|
438 860
|
324 968
|
347 329
|
370 330
|
384 782
|
477 078
|
485 270
|
483 269
|
625 281
|
| Active circulante |
1 269 011
|
1 283 174
|
1 315 578
|
1 388 362
|
1 276 834
|
1 151 363
|
1 179 758
|
1 269 460
|
1 003 381
|
1 073 332
|
1 210 693
|
1 237 439
|
1 304 980
|
1 403 018
|
1 343 344
|
1 259 891
|
1 127 963
|
| Stocuri |
1 172 440
|
1 120 426
|
1 117 563
|
1 116 520
|
1 002 304
|
911 866
|
827 605
|
822 507
|
892 808
|
944 727
|
924 947
|
1 007 515
|
1 072 076
|
1 156 088
|
872 716
|
800 381
|
445 387
|
| Creanțe |
73 977
|
129 839
|
124 847
|
169 273
|
239 844
|
233 625
|
257 460
|
313 434
|
75 008
|
43 420
|
51 244
|
36 771
|
184 959
|
145 376
|
356 273
|
335 812
|
487 564
|
| Casa și conturi la bănci |
22 594
|
32 909
|
73 168
|
102 569
|
34 686
|
5 872
|
94 693
|
133 519
|
35 565
|
85 185
|
234 502
|
193 153
|
47 945
|
101 554
|
114 355
|
123 698
|
195 012
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
678
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
775 723
|
867 519
|
959 600
|
987 242
|
859 953
|
792 823
|
876 526
|
1 016 940
|
1 069 269
|
941 859
|
1 002 806
|
1 097 031
|
1 163 056
|
1 294 953
|
1 115 270
|
1 069 870
|
1 065 393
|
| Capitaluri proprii |
539 644
|
470 773
|
419 857
|
473 762
|
521 485
|
499 746
|
481 040
|
469 179
|
372 972
|
456 441
|
555 894
|
510 738
|
526 706
|
585 143
|
713 344
|
673 290
|
687 851
|
| Capital subscris vărsat |
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
7 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
959 675
|
1 010 552
|
1 043 089
|
1 022 298
|
840 156
|
735 065
|
912 924
|
955 910
|
917 481
|
1 052 551
|
1 080 606
|
960 941
|
974 206
|
1 120 186
|
1 079 594
|
988 438
|
1 366 552
|
| Venituri totale |
1 152 639
|
1 075 914
|
1 063 236
|
1 111 462
|
841 400
|
739 716
|
914 130
|
1 227 939
|
918 540
|
1 061 636
|
1 085 421
|
996 506
|
1 019 373
|
1 197 065
|
1 083 267
|
1 139 595
|
1 374 154
|
| Cheltuieli totale |
997 444
|
934 272
|
1 005 394
|
1 016 548
|
811 246
|
713 716
|
869 154
|
1 088 765
|
880 824
|
984 027
|
987 221
|
978 336
|
1 015 530
|
1 094 641
|
1 038 545
|
1 035 608
|
1 254 577
|
| Rezultat brut |
+155 195
|
+141 642
|
+57 842
|
+94 914
|
+30 154
|
+26 000
|
+44 976
|
+139 174
|
+37 716
|
+77 609
|
+98 200
|
+18 170
|
+3 843
|
+102 424
|
+44 722
|
+103 987
|
+119 577
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+123 871
|
+112 876
|
+47 194
|
+83 778
|
+21 739
|
+18 706
|
+35 861
|
+126 894
|
+28 531
|
+63 547
|
+81 156
|
+13 452
|
+1 390
|
+85 081
|
+37 450
|
+85 439
|
+100 243
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
5
|
5
|
4
|
5
|
5
|
5
|
4
|
4
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NIRVANA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 959 675 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 123 871 lei.
-
Este NIRVANA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, NIRVANA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are NIRVANA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4761 - Comerț cu amănuntul al cărților.
-
Când a fost înființată NIRVANA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 februarie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NIRVANA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NIRVANA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.