CUI 3353473
COMIGO IMPEX SRL
COMIGO IMPEX SRL este o firmă din Ion Roată, județul Ialomița, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare. Firma este plătitoare de TVA din 1999 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.8 mil. lei (+13.3% față de 2024), un profit net de 175.6 mii lei și 10 angajați.
Date de identificare
CUI
3353473
Nr. înregistrare
J1993000141215
EUID
ROONRC.J1993000141215
Formă juridică
SRL
Județ
Ialomița
Localitate
Ion Roată
Adresă
ŞOS. BUCUREŞTI-CONSTANŢA, NR.101-103
Data înregistrării
24-02-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.02.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5611 - Restaurante
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
6 766 033
Rezultat net
+175 576
Capitaluri proprii
3 430 914
Număr mediu de salariați
10
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
369 550
|
486 354
|
507 200
|
407 899
|
372 015
|
386 252
|
423 011
|
331 936
|
382 580
|
288 209
|
239 152
|
222 071
|
209 509
|
192 817
|
273 790
|
360 294
|
263 857
|
| Active circulante |
3 499 816
|
3 226 476
|
3 517 734
|
3 503 772
|
2 859 222
|
2 676 055
|
2 363 729
|
2 306 860
|
2 112 554
|
1 913 441
|
1 572 906
|
1 299 330
|
1 077 772
|
994 087
|
1 095 855
|
755 175
|
530 231
|
| Stocuri |
2 359 527
|
2 051 934
|
2 121 711
|
2 075 030
|
1 846 260
|
1 491 330
|
1 304 290
|
1 246 094
|
1 048 462
|
948 013
|
862 179
|
770 092
|
578 948
|
531 982
|
549 212
|
347 854
|
203 055
|
| Creanțe |
453 223
|
415 642
|
391 146
|
357 339
|
301 367
|
264 009
|
260 883
|
266 066
|
235 598
|
249 042
|
196 544
|
188 607
|
167 874
|
198 011
|
286 134
|
217 631
|
142 771
|
| Casa și conturi la bănci |
687 066
|
758 900
|
1 004 877
|
1 071 403
|
711 595
|
920 716
|
798 556
|
794 700
|
828 494
|
716 386
|
514 183
|
340 631
|
330 950
|
264 094
|
260 509
|
189 690
|
184 405
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
21 099
|
27 900
|
1 032
|
| Datorii |
420 639
|
351 936
|
671 122
|
603 722
|
257 636
|
238 381
|
198 210
|
231 507
|
237 294
|
234 421
|
224 948
|
233 185
|
221 671
|
256 489
|
276 555
|
315 897
|
211 814
|
| Venituri în avans |
17 813
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
3 430 914
|
3 360 894
|
3 353 812
|
3 307 949
|
2 973 601
|
2 823 926
|
2 588 530
|
2 407 289
|
2 257 840
|
1 967 229
|
1 587 110
|
1 288 216
|
1 065 610
|
930 415
|
1 114 189
|
827 472
|
583 306
|
| Capital subscris vărsat |
3 200
|
3 200
|
3 200
|
3 200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
6 766 033
|
5 972 274
|
6 670 676
|
6 630 590
|
5 597 815
|
5 416 884
|
4 554 022
|
4 628 582
|
4 869 983
|
4 261 401
|
4 209 735
|
3 457 720
|
3 052 983
|
3 267 868
|
3 002 574
|
2 688 312
|
2 346 090
|
| Venituri totale |
6 811 851
|
5 995 337
|
6 671 324
|
6 631 247
|
5 598 071
|
5 450 467
|
4 587 154
|
4 628 599
|
4 869 993
|
4 262 645
|
4 209 745
|
3 490 517
|
3 053 168
|
3 356 145
|
3 004 948
|
2 700 936
|
2 354 241
|
| Cheltuieli totale |
6 601 294
|
5 852 695
|
6 482 869
|
6 180 728
|
5 170 173
|
5 067 432
|
4 254 732
|
4 372 540
|
4 391 251
|
3 757 631
|
3 852 499
|
3 224 125
|
2 887 997
|
3 084 213
|
2 662 807
|
2 410 262
|
2 138 014
|
| Rezultat brut |
+210 557
|
+142 642
|
+188 455
|
+450 519
|
+427 898
|
+383 035
|
+332 422
|
+256 059
|
+478 742
|
+505 014
|
+357 246
|
+266 392
|
+165 171
|
+271 932
|
+342 141
|
+290 674
|
+216 227
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+175 576
|
+115 777
|
+154 559
|
+383 980
|
+360 202
|
+340 659
|
+286 503
|
+212 607
|
+395 875
|
+422 223
|
+298 894
|
+222 606
|
+135 195
|
+228 423
|
+286 717
|
+244 166
|
+179 513
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
10
|
11
|
11
|
11
|
11
|
13
|
13
|
13
|
16
|
15
|
15
|
12
|
12
|
10
|
10
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COMIGO IMPEX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 6 766 033 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 175 576 lei.
-
Este COMIGO IMPEX SRL plătitoare de TVA?
-
Da, COMIGO IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are COMIGO IMPEX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare.
-
Când a fost înființată COMIGO IMPEX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COMIGO IMPEX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COMIGO IMPEX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.