CUI 3364243
DELCORIMPEX SRL
DELCORIMPEX SRL este o firmă din Deva, județul Hunedoara, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie. Firma este plătitoare de TVA din 1995 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.1 mil. lei (−18.0% față de 2024), o pierdere netă de 113.6 mii lei și 11 angajați.
Date de identificare
CUI
3364243
Nr. înregistrare
J1993000242206
EUID
ROONRC.J1993000242206
Formă juridică
SRL
Județ
Hunedoara
Localitate
Deva
Adresă
STR. CIOCLOVINA, NR.PT 11
Data înregistrării
25-02-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.02.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5610 - Restaurante
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 094 478
Rezultat net
−113 602
Capitaluri proprii
132 225
Număr mediu de salariați
11
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
271 721
|
327 416
|
455 542
|
583 070
|
486 662
|
515 163
|
543 760
|
555 606
|
585 223
|
615 076
|
646 034
|
675 479
|
613 744
|
633 683
|
598 394
|
605 513
|
| Active circulante |
185 027
|
108 285
|
192 293
|
180 857
|
153 032
|
203 481
|
109 682
|
245 907
|
158 854
|
165 546
|
99 543
|
110 821
|
197 804
|
249 039
|
237 456
|
216 498
|
| Stocuri |
59 728
|
41 871
|
63 398
|
47 577
|
59 170
|
110 411
|
56 622
|
114 518
|
131 830
|
89 229
|
48 809
|
76 721
|
166 320
|
237 162
|
231 772
|
200 612
|
| Creanțe |
30 194
|
33 401
|
31 300
|
5 903
|
9 493
|
15 352
|
28 696
|
28 974
|
11 110
|
22 182
|
17 774
|
15 343
|
30 758
|
10 625
|
5 267
|
14 074
|
| Casa și conturi la bănci |
95 105
|
33 013
|
97 595
|
127 377
|
84 369
|
77 718
|
24 364
|
102 415
|
15 914
|
54 135
|
32 960
|
18 757
|
726
|
1 252
|
417
|
1 812
|
| Cheltuieli în avans |
592
|
261
|
30 860
|
3 008
|
2 955
|
3 231
|
3 265
|
2 664
|
2 508
|
2 508
|
2 508
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
325 115
|
188 404
|
441 050
|
379 794
|
271 700
|
553 115
|
509 774
|
618 023
|
600 154
|
635 997
|
584 807
|
592 784
|
774 598
|
764 308
|
752 835
|
644 580
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
132 225
|
247 558
|
237 645
|
387 141
|
370 949
|
168 760
|
146 933
|
186 154
|
146 431
|
147 133
|
163 278
|
193 516
|
36 950
|
118 414
|
83 015
|
177 431
|
| Capital subscris vărsat |
45 400
|
45 400
|
45 400
|
45 400
|
45 400
|
45 400
|
45 400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 094 478
|
1 334 149
|
1 348 822
|
1 184 908
|
1 187 574
|
1 020 132
|
1 519 505
|
1 654 005
|
2 147 965
|
1 629 371
|
1 661 222
|
1 898 995
|
1 645 076
|
1 192 992
|
1 163 563
|
967 078
|
| Venituri totale |
1 099 520
|
1 656 480
|
1 362 523
|
1 362 985
|
1 732 678
|
1 304 664
|
1 736 112
|
1 786 823
|
2 516 971
|
2 050 977
|
2 187 874
|
2 563 676
|
2 427 481
|
1 822 179
|
1 783 754
|
1 440 373
|
| Cheltuieli totale |
1 213 122
|
1 613 127
|
1 353 682
|
1 325 838
|
1 523 593
|
1 285 671
|
1 728 124
|
1 730 580
|
2 517 390
|
2 064 165
|
2 218 313
|
2 479 908
|
2 486 982
|
1 827 899
|
1 872 376
|
1 485 188
|
| Rezultat brut |
−113 602
|
+43 353
|
+8 841
|
+37 147
|
+209 085
|
+18 993
|
+7 988
|
+56 243
|
−419
|
−13 188
|
−30 439
|
+83 768
|
−59 501
|
−5 720
|
−88 622
|
−44 815
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−113 602
|
+31 652
|
+4 025
|
+16 192
|
+194 991
|
+15 654
|
+876
|
+39 723
|
−702
|
−16 145
|
−30 439
|
+70 365
|
−61 862
|
−5 720
|
−88 622
|
−51 270
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
15
|
14
|
13
|
15
|
16
|
23
|
7
|
21
|
21
|
26
|
27
|
24
|
20
|
18
|
20
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DELCORIMPEX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 094 478 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 113 602 lei.
-
Este DELCORIMPEX SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DELCORIMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are DELCORIMPEX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
-
Când a fost înființată DELCORIMPEX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DELCORIMPEX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DELCORIMPEX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.