CUI 3384763
S.I.A.E. SRL
S.I.A.E. SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: Inactivă fiscal. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 850.7 mii lei (+19.7% față de 2023), o pierdere netă de 10.7 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
3384763
Nr. înregistrare
J1993004121408
EUID
ROONRC.J1993004121408
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
STR CUPOLEI, NR.1, BL.106, SC.F, AP.238
Data înregistrării
26-02-1993
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 22.10.2025
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 14-10-2026
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4730 - Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
850 736
Rezultat net
−10 691
Capitaluri proprii
−212 136
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
17 362
|
19 885
|
16 526
|
15 081
|
13 507
|
7 377
|
10 372
|
13 542
|
10 456
|
9 501
|
12 298
|
48 844
|
133 463
|
230 272
|
329 008
|
109 161
|
| Active circulante |
192 392
|
154 435
|
293 556
|
352 902
|
412 473
|
308 165
|
247 529
|
437 627
|
369 346
|
357 537
|
382 028
|
433 189
|
408 683
|
381 226
|
357 729
|
243 450
|
| Stocuri |
124 976
|
122 158
|
159 424
|
165 554
|
163 062
|
152 959
|
143 806
|
366 457
|
345 970
|
336 345
|
355 733
|
403 774
|
401 012
|
373 852
|
324 896
|
214 780
|
| Creanțe |
27 427
|
24 558
|
24 631
|
25 846
|
106 840
|
34 661
|
25
|
41 600
|
15 158
|
14 511
|
14 834
|
25 266
|
5 703
|
5 465
|
13 554
|
22 258
|
| Casa și conturi la bănci |
39 989
|
7 719
|
109 501
|
161 502
|
142 571
|
120 545
|
103 698
|
29 570
|
8 218
|
6 681
|
11 461
|
4 149
|
1 968
|
1 909
|
19 279
|
6 412
|
| Datorii |
421 890
|
389 823
|
404 856
|
394 976
|
403 954
|
355 307
|
362 787
|
336 892
|
264 429
|
273 327
|
299 217
|
387 664
|
381 096
|
396 910
|
427 345
|
93 219
|
| Capitaluri proprii |
−212 136
|
−215 503
|
−94 774
|
−26 993
|
22 026
|
−39 765
|
−104 886
|
114 277
|
115 373
|
93 711
|
95 109
|
94 369
|
161 050
|
214 588
|
259 392
|
259 392
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
850 736
|
710 954
|
823 390
|
829 451
|
738 487
|
818 797
|
798 256
|
790 276
|
765 366
|
707 671
|
742 202
|
882 735
|
980 985
|
1 118 816
|
1 339 089
|
1 429 057
|
| Venituri totale |
858 060
|
711 056
|
823 391
|
832 312
|
744 008
|
842 472
|
800 366
|
792 727
|
787 180
|
720 272
|
753 085
|
890 822
|
986 301
|
1 119 663
|
1 432 593
|
1 429 839
|
| Cheltuieli totale |
846 480
|
824 599
|
882 851
|
873 008
|
674 778
|
768 928
|
1 011 526
|
786 376
|
761 626
|
721 669
|
752 345
|
957 503
|
1 039 839
|
1 169 933
|
1 407 782
|
1 301 807
|
| Rezultat brut |
+11 580
|
−113 543
|
−59 460
|
−40 696
|
+69 230
|
+73 544
|
−211 160
|
+6 351
|
+25 554
|
−1 397
|
+740
|
−66 681
|
−53 538
|
−50 270
|
+24 811
|
+128 032
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−10 691
|
−120 728
|
−67 781
|
−49 019
|
+61 791
|
+65 121
|
−219 163
|
−1 096
|
+21 661
|
−1 397
|
+740
|
−66 681
|
−53 538
|
−44 804
|
+14 057
|
+103 505
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
3
|
3
|
3
|
4
|
5
|
6
|
6
|
7
|
6
|
5
|
4
|
4
|
4
|
4
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut S.I.A.E. SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 850 736 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 10 691 lei.
-
Este S.I.A.E. SRL plătitoare de TVA?
-
Da, S.I.A.E. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are S.I.A.E. SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.
-
Când a fost înființată S.I.A.E. SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 februarie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către S.I.A.E. SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește S.I.A.E. SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.