CUI 3402754
CONSTRUCT PLAST S.R.L.
CONSTRUCT PLAST S.R.L. este o firmă din Mun. Cluj-Napoca, județul CLUJ, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic. Firma este plătitoare de TVA din 2002 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 752.2 mii lei (−44.7% față de 2024), o pierdere netă de 219 mii lei și 3 angajați.
CUI
3402754
Nr. înregistrare
J12/475/1993
EUID
ROONRC.J12/475/1993
Formă juridică
SRL
Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
ALEEA NEGOIU, NR.14 A
Cod CAEN principal
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
Data înregistrării
01-03-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.03.1993
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 28-06-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
MATEI VASILE
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2223 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
66 202
|
69 105
|
79 094
|
75 069
|
15 607
|
15 607
|
25 960
|
36 952
|
47 305
|
5 406
|
2 939
|
4 822
|
6 862
|
11 204
|
16 732
|
19 765
|
22 353
|
| Active circulante |
588 795
|
648 738
|
623 979
|
673 930
|
413 583
|
475 388
|
380 812
|
389 524
|
231 477
|
284 575
|
186 241
|
97 786
|
80 480
|
79 320
|
66 003
|
48 245
|
31 068
|
| Stocuri |
285 691
|
230 640
|
209 067
|
246 102
|
193 289
|
365 450
|
301 421
|
259 825
|
194 791
|
188 081
|
132 102
|
85 747
|
68 531
|
69 837
|
60 332
|
37 244
|
19 575
|
| Creanțe |
254 027
|
267 973
|
353 415
|
387 548
|
97 815
|
81 145
|
77 116
|
128 149
|
36 052
|
94 622
|
53 553
|
11 716
|
5 940
|
5 503
|
5 469
|
10 290
|
5 901
|
| Casa și conturi la bănci |
49 077
|
150 125
|
61 497
|
40 280
|
122 479
|
28 793
|
2 275
|
1 550
|
634
|
1 872
|
586
|
323
|
6 009
|
3 980
|
202
|
711
|
5 592
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
82
|
—
|
0
|
109
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 594 318
|
1 422 597
|
1 410 427
|
1 305 449
|
1 006 008
|
769 314
|
695 318
|
631 451
|
426 506
|
415 250
|
387 346
|
311 720
|
266 444
|
235 910
|
200 295
|
152 738
|
131 531
|
| Capitaluri proprii |
−939 321
|
−704 672
|
−707 354
|
−556 450
|
−576 709
|
−278 319
|
−288 546
|
−204 975
|
−147 724
|
−125 269
|
−198 166
|
−209 112
|
−179 102
|
−145 386
|
−117 560
|
−84 728
|
−78 110
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
752 201
|
1 359 120
|
745 906
|
1 267 818
|
524 651
|
567 713
|
292 998
|
598 999
|
438 599
|
656 830
|
302 992
|
96 862
|
88 743
|
108 916
|
110 308
|
156 429
|
140 790
|
| Venituri totale |
768 820
|
1 370 375
|
774 869
|
1 285 997
|
527 067
|
567 713
|
292 998
|
600 375
|
438 599
|
656 830
|
302 992
|
96 863
|
88 743
|
108 937
|
110 308
|
156 429
|
140 806
|
| Cheltuieli totale |
987 861
|
1 331 050
|
918 024
|
1 252 878
|
490 725
|
551 810
|
372 611
|
651 621
|
456 669
|
582 526
|
282 956
|
123 967
|
119 796
|
136 763
|
143 141
|
159 822
|
173 846
|
| Rezultat brut |
−219 041
|
+39 325
|
−143 155
|
+33 119
|
+36 342
|
+15 903
|
−79 613
|
−51 246
|
−18 070
|
+74 304
|
+20 036
|
−27 104
|
−31 053
|
−27 826
|
−32 833
|
−3 393
|
−33 040
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−219 041
|
+3 962
|
−150 904
|
+20 259
|
+31 071
|
+10 226
|
−82 543
|
−57 250
|
−22 456
|
+72 897
|
+10 946
|
−30 010
|
−33 715
|
−27 826
|
−32 833
|
−6 618
|
−37 373
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
3
|
4
|
5
|
3
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
5
|
5
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către CONSTRUCT PLAST S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONSTRUCT PLAST S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.