CUI 3430819
CRONOS SRL
CRONOS SRL este o firmă din Tulcea, județul Tulcea, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 19.8 mil. lei (−2.5% față de 2024), o pierdere netă de 68.9 mii lei și 38 de angajați.
Date de identificare
CUI
3430819
Nr. înregistrare
J1993000048367
EUID
ROONRC.J1993000048367
Formă juridică
SRL
Județ
Tulcea
Localitate
Tulcea
Adresă
STR. MAHMUDIEI, NR.2, TRONSON COMPLEX 1. BIROUL 5, ET.2
Data înregistrării
02-03-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.03.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
1072 - Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
-
3524 - Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor
-
4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne, peşte şi produse din pește, crustacee şi moluşte
-
4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile
-
4634 - Comerţ cu ridicata al băuturilor
-
4636 - Comerţ cu ridicata al zahărului, ciocolatei şi produselor zaharoase
-
4637 - Comerţ cu ridicata cu cafea, ceai, cacao şi condimente
-
4638 - Comerţ cu ridicata specializat al altor alimente
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5030 - Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
-
5040 - Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
-
5210 - Depozitări
-
5222 - Activităţi de servicii anexe transporturilor pe apă
-
5224 - Manipulări
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5611 - Restaurante
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
8292 - Activităţi de ambalare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
19 752 601
Rezultat net
−68 853
Capitaluri proprii
4 533 528
Număr mediu de salariați
38
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4727 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4729 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4729 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4729 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4729 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4781 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4781 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4781 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4781 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4781 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4781 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4781 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4781 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4781 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 949 303
|
3 909 683
|
4 562 216
|
4 589 618
|
4 705 929
|
4 727 601
|
4 742 537
|
4 364 110
|
4 504 368
|
4 541 300
|
4 379 444
|
4 319 802
|
4 430 893
|
4 398 253
|
3 947 567
|
4 005 781
|
4 074 680
|
| Active circulante |
1 624 974
|
2 234 022
|
2 510 675
|
2 760 727
|
3 132 291
|
2 652 291
|
2 815 240
|
2 789 021
|
3 112 322
|
2 722 822
|
2 839 807
|
2 870 890
|
4 033 719
|
2 480 436
|
1 875 497
|
1 865 728
|
2 001 731
|
| Stocuri |
1 402 137
|
1 849 670
|
2 145 332
|
2 501 969
|
2 906 704
|
2 439 076
|
2 541 791
|
2 427 030
|
2 622 497
|
2 356 665
|
2 537 576
|
2 400 855
|
3 533 457
|
1 964 751
|
1 465 749
|
1 634 107
|
1 537 803
|
| Creanțe |
35 854
|
108 705
|
191 401
|
79 997
|
101 640
|
96 128
|
104 517
|
83 708
|
155 135
|
112 527
|
104 111
|
127 322
|
162 896
|
112 121
|
133 219
|
90 428
|
169 672
|
| Casa și conturi la bănci |
186 983
|
89 134
|
173 942
|
178 761
|
123 947
|
117 087
|
168 932
|
278 283
|
334 690
|
253 630
|
198 120
|
342 713
|
337 366
|
403 564
|
276 529
|
141 193
|
294 256
|
| Datorii |
1 040 749
|
759 132
|
1 827 607
|
2 239 064
|
2 734 584
|
2 316 855
|
2 646 647
|
2 312 868
|
5 430 825
|
5 116 356
|
5 106 206
|
5 120 421
|
6 429 437
|
4 853 544
|
3 665 724
|
3 631 529
|
3 838 318
|
| Venituri în avans |
—
|
282 192
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
14 800
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
4 533 528
|
5 102 381
|
5 245 284
|
5 111 281
|
5 103 636
|
5 063 037
|
4 911 130
|
4 840 263
|
2 185 865
|
2 147 766
|
2 098 245
|
2 070 271
|
2 035 175
|
2 025 145
|
2 157 340
|
2 239 980
|
2 238 093
|
| Capital subscris vărsat |
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
19 752 601
|
20 262 165
|
22 175 932
|
24 079 589
|
25 435 669
|
27 292 361
|
28 652 485
|
28 018 920
|
26 137 351
|
23 671 844
|
23 236 110
|
23 190 741
|
22 487 391
|
21 570 581
|
19 589 201
|
20 180 104
|
19 492 106
|
| Venituri totale |
19 926 461
|
20 283 808
|
22 394 929
|
24 322 913
|
25 838 689
|
27 539 477
|
28 919 278
|
28 298 793
|
26 343 059
|
23 983 231
|
23 349 677
|
23 307 350
|
22 615 813
|
21 693 969
|
19 681 330
|
20 286 829
|
19 601 930
|
| Cheltuieli totale |
19 995 314
|
20 426 710
|
22 233 573
|
24 312 640
|
25 487 161
|
27 381 706
|
28 832 462
|
28 228 643
|
26 296 326
|
23 924 425
|
23 312 088
|
23 264 045
|
22 597 821
|
21 627 046
|
19 633 625
|
20 273 725
|
19 564 320
|
| Rezultat brut |
−68 853
|
−142 902
|
+161 356
|
+10 273
|
+351 528
|
+157 771
|
+86 816
|
+70 150
|
+46 733
|
+58 806
|
+37 589
|
+43 305
|
+17 992
|
+66 923
|
+47 705
|
+13 104
|
+37 610
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−68 853
|
−142 902
|
+134 002
|
+7 645
|
+295 520
|
+151 907
|
+70 867
|
+58 458
|
+38 099
|
+49 521
|
+27 974
|
+35 096
|
+10 030
|
+55 856
|
+40 406
|
+1 887
|
+30 157
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
44
|
48
|
60
|
67
|
83
|
89
|
102
|
111
|
90
|
93
|
123
|
119
|
95
|
93
|
91
|
95
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CRONOS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 19 752 601 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 68 853 lei.
-
Este CRONOS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CRONOS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are CRONOS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare.
-
Când a fost înființată CRONOS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 ianuarie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CRONOS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CRONOS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.