CUI 3445925
LENUCOM SRL
LENUCOM SRL este o firmă din Reghin, județul Mureș, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 85.2 mii lei (+8.9% față de 2024), un profit net de 4.3 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
3445925
Nr. înregistrare
J1993000391267
EUID
ROONRC.J1993000391267
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Reghin
Adresă
STR. PETRU MAIOR, NR.54
Data înregistrării
05-03-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.03.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
85 245
Rezultat net
+4 346
Capitaluri proprii
147 998
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
11 467
|
89 405
|
92 585
|
95 765
|
98 945
|
102 125
|
105 305
|
109 125
|
113 073
|
117 021
|
118 025
|
121 205
|
119 882
|
123 102
|
123 729
|
120 873
|
124 081
|
| Active circulante |
142 239
|
176 955
|
177 838
|
172 145
|
171 451
|
164 300
|
173 550
|
182 289
|
187 386
|
219 925
|
232 812
|
232 542
|
253 717
|
361 401
|
312 787
|
314 962
|
309 607
|
| Stocuri |
75 221
|
107 284
|
116 750
|
127 291
|
143 427
|
154 273
|
170 593
|
180 467
|
185 244
|
216 062
|
216 062
|
228 317
|
244 869
|
339 102
|
308 134
|
303 319
|
295 946
|
| Creanțe |
12 381
|
5 932
|
339
|
5 448
|
8 264
|
8 012
|
1 438
|
1 466
|
—
|
767
|
1 343
|
1 343
|
5 451
|
9 914
|
2 522
|
3 778
|
9 809
|
| Casa și conturi la bănci |
54 637
|
63 739
|
60 749
|
39 406
|
19 760
|
2 015
|
1 519
|
356
|
2 142
|
3 096
|
15 407
|
2 882
|
3 397
|
12 385
|
2 131
|
7 865
|
3 852
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6 678
|
1 914
|
—
|
—
|
| Datorii |
5 708
|
1 786
|
3 110
|
792
|
1 152
|
16 937
|
7 453
|
5 715
|
9 554
|
8 476
|
9 954
|
75 418
|
160 435
|
292 731
|
244 088
|
251 068
|
256 061
|
| Capitaluri proprii |
147 998
|
264 574
|
267 313
|
267 118
|
269 244
|
249 488
|
271 402
|
285 699
|
290 905
|
328 470
|
340 883
|
278 329
|
213 164
|
198 450
|
194 342
|
184 767
|
177 627
|
| Capital subscris vărsat |
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
85 245
|
78 245
|
83 646
|
84 398
|
79 782
|
64 325
|
76 600
|
80 393
|
113 410
|
60 961
|
90 070
|
97 157
|
131 736
|
187 711
|
222 707
|
223 024
|
206 668
|
| Venituri totale |
85 245
|
78 245
|
83 646
|
84 398
|
79 782
|
64 325
|
76 600
|
80 393
|
113 410
|
60 961
|
90 073
|
97 161
|
131 741
|
192 498
|
225 150
|
225 521
|
212 871
|
| Cheltuieli totale |
73 921
|
30 163
|
32 757
|
40 855
|
34 248
|
39 101
|
28 956
|
18 338
|
45 158
|
11 545
|
24 820
|
35 983
|
113 573
|
187 607
|
217 057
|
214 624
|
199 313
|
| Rezultat brut |
+11 324
|
+48 082
|
+50 889
|
+43 543
|
+45 534
|
+25 224
|
+47 644
|
+62 055
|
+68 252
|
+49 416
|
+65 253
|
+61 178
|
+18 168
|
+4 891
|
+8 093
|
+10 897
|
+13 558
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+4 346
|
+38 519
|
+41 257
|
+41 062
|
+43 188
|
+23 432
|
+45 346
|
+59 643
|
+64 849
|
+47 587
|
+62 552
|
+58 263
|
+14 714
|
+4 109
|
+6 718
|
+7 140
|
+8 279
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LENUCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 85 245 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 4 346 lei.
-
Este LENUCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, LENUCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are LENUCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată LENUCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LENUCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LENUCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.