CUI 34577
ALTIMEX SRL
ALTIMEX SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 75.6 mii lei (+5.0% față de 2024), un profit net de 134.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
34577
Nr. înregistrare
J1991007658404
EUID
ROONRC.J1991007658404
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
SOS. MIHAI BRAVU, NR.227, BL.A7, AP.15
Data înregistrării
10-12-1992
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 22.04.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4723 - Comerţ cu amănuntul al peştelui, crustaceelor şi moluştelor, în magazine specializate
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4729 - Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
-
4742 - Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4761 - Comerţ cu amănuntul al cărţilor, în magazine specializate
-
4762 - Comerţ cu amănuntul al ziarelor şi articolelor de papetărie, în magazine specializate
-
4765 - Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
-
4776 - Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea, în magazine specializate
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
7410 - Activităţi de design specializat
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
75 576
Rezultat net
+134 202
Capitaluri proprii
665
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
46 130
|
48 515
|
50 901
|
53 287
|
55 674
|
58 640
|
62 392
|
66 212
|
66 283
|
69 635
|
73 310
|
91 114
|
105 248
|
141 073
|
172 629
|
144 759
|
97 235
|
| Active circulante |
16 910
|
19 432
|
39 495
|
67 363
|
25 211
|
26 944
|
27 675
|
70 182
|
86 197
|
129 537
|
154 522
|
114 753
|
87 779
|
51 908
|
53 840
|
57 127
|
49 052
|
| Stocuri |
—
|
830
|
1 576
|
1 880
|
7 698
|
864
|
—
|
57 040
|
68 297
|
122 837
|
146 041
|
99 356
|
71 363
|
46 887
|
51 850
|
54 597
|
48 001
|
| Creanțe |
11 769
|
3 292
|
12 885
|
2 315
|
2 709
|
21 472
|
25 804
|
9 831
|
7 401
|
1 645
|
2 362
|
1 591
|
12 473
|
2 328
|
798
|
245
|
167
|
| Casa și conturi la bănci |
5 141
|
15 310
|
25 034
|
63 168
|
14 804
|
4 608
|
1 871
|
3 311
|
10 499
|
5 055
|
6 119
|
13 806
|
3 943
|
2 693
|
1 192
|
2 285
|
884
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
| Datorii |
56 375
|
195 484
|
219 843
|
241 808
|
226 853
|
215 527
|
221 862
|
299 735
|
289 694
|
290 184
|
290 431
|
293 529
|
303 590
|
324 472
|
433 960
|
412 692
|
336 672
|
| Venituri în avans |
6 000
|
6 000
|
12 000
|
6 000
|
—
|
3 000
|
3 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
| Capitaluri proprii |
665
|
−133 537
|
−141 447
|
−127 158
|
−145 968
|
−132 943
|
−134 795
|
−163 341
|
−137 214
|
−91 012
|
−62 599
|
−87 662
|
−110 563
|
−131 491
|
−207 491
|
−210 806
|
−190 385
|
| Capital subscris vărsat |
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
620
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
75 576
|
72 000
|
83 853
|
146 178
|
70 143
|
40 244
|
863 716
|
1 403 283
|
1 530 237
|
1 703 414
|
1 612 800
|
1 455 606
|
1 365 351
|
1 218 850
|
1 035 451
|
887 796
|
697 842
|
| Venituri totale |
209 076
|
72 000
|
83 854
|
146 181
|
70 188
|
43 862
|
869 292
|
1 403 840
|
1 530 660
|
1 704 383
|
1 624 424
|
1 472 203
|
1 365 595
|
1 300 484
|
1 045 107
|
893 464
|
698 310
|
| Cheltuieli totale |
72 825
|
63 362
|
97 303
|
125 909
|
82 512
|
41 603
|
832 001
|
1 415 904
|
1 562 686
|
1 732 795
|
1 592 412
|
1 452 934
|
1 339 946
|
1 223 993
|
1 047 932
|
907 436
|
744 630
|
| Rezultat brut |
+136 251
|
+8 638
|
−13 449
|
+20 272
|
−12 324
|
+2 259
|
+37 291
|
−12 064
|
−32 026
|
−28 412
|
+32 012
|
+19 269
|
+25 649
|
+76 491
|
−2 825
|
−13 972
|
−46 320
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+134 202
|
+7 910
|
−14 288
|
+18 810
|
−13 025
|
+1 852
|
+28 546
|
−26 127
|
−46 203
|
−28 412
|
+25 063
|
+14 756
|
+20 927
|
+76 000
|
−2 825
|
−20 422
|
−52 053
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
2
|
2
|
1
|
3
|
6
|
7
|
8
|
6
|
7
|
8
|
9
|
8
|
7
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ALTIMEX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 75 576 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 134 202 lei.
-
Este ALTIMEX SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ALTIMEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are ALTIMEX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată ALTIMEX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iulie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ALTIMEX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ALTIMEX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.