CUI 347043

ROMSIT SA

ROMSIT SA este o firmă din Sector 3, București, înființată în 1990. Activitatea principală: CAEN 5144. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal.

În dizolvare sau insolvență

Date de identificare

CUI

347043

Nr. înregistrare

J40/6/1990

EUID

ROONRC.J40/6/1990

Formă juridică

SA

Județ

București

Localitate

Sector 3

Adresă

STR. SMARDAN, NR.43, ET.2, AP.12

Data înregistrării

10-12-1992

Stare înregistrare

TRANSFER(SOSIRE) din data 22.12.2004

Stare la Registrul Comerțului

faliment
sediu expirat
este sub incidența Legii nr. 85/2006

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Da

din 24-08-2012

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

lichidator judiciar

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

reprezentant al persoanei juridice

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN principal

5144

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Întrebări frecvente

Este ROMSIT SA plătitoare de TVA?

Nu, ROMSIT SA nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Ce cod CAEN principal are ROMSIT SA?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5144.

Când a fost înființată ROMSIT SA?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 decembrie 1990.

Unde are sediul ROMSIT SA?

Sediul firmei ROMSIT SA (CUI 347043) este în STR. SMARDAN, NR.43, ET.2, AP.12, Sector 3, București.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Emite facturi către ROMSIT SA în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește ROMSIT SA?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit