CUI 35072964
DANBESTMODA SRL
DANBESTMODA SRL este o firmă din Bacău, județul Bacău, înființată în 2015. Activitatea principală: CAEN 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 179.1 mii lei (+289.0% față de 2024), un profit net de 6.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
35072964
Nr. înregistrare
J04/1010/2015
EUID
ROONRC.J4/1010/2015
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Bacău
Adresă
CAL. MĂRĂŞEŞTI, NR.4, SC.C, ET.P
Data înregistrării
01-10-2015
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.10.2015
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcămințiiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4772 - Comerţ cu amănuntul al încălţămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
179 116
Rezultat net
+6 130
Capitaluri proprii
189 409
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
250
|
549
|
849
|
| Active circulante |
192 493
|
189 137
|
157 846
|
157 846
|
143 384
|
76 310
|
76 310
|
115 384
|
74 999
|
38 482
|
38 668
|
| Stocuri |
—
|
19 514
|
33 540
|
33 540
|
40 828
|
24 524
|
24 524
|
24 549
|
43 227
|
37 942
|
38 506
|
| Creanțe |
20 877
|
20 200
|
20 236
|
20 236
|
20 200
|
20 200
|
20 200
|
20 200
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
171 616
|
149 423
|
104 070
|
104 070
|
82 356
|
31 586
|
31 586
|
70 635
|
31 772
|
540
|
162
|
| Datorii |
3 084
|
5 858
|
0
|
0
|
1 493
|
0
|
0
|
39 029
|
38 693
|
34 546
|
33 566
|
| Capitaluri proprii |
189 409
|
183 279
|
157 846
|
157 846
|
141 891
|
76 310
|
76 310
|
76 355
|
36 556
|
4 485
|
5 951
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
179 116
|
46 040
|
—
|
23 925
|
50 770
|
—
|
—
|
122 434
|
63 475
|
16 059
|
27 205
|
| Venituri totale |
179 116
|
46 040
|
0
|
23 925
|
50 770
|
0
|
0
|
122 434
|
63 475
|
16 059
|
27 205
|
| Cheltuieli totale |
171 942
|
15 749
|
—
|
7 288
|
−16 304
|
—
|
45
|
80 872
|
30 769
|
17 321
|
20 638
|
| Rezultat brut |
+7 174
|
+30 291
|
0
|
+16 637
|
+67 074
|
0
|
−45
|
+41 562
|
+32 706
|
−1 262
|
+6 567
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+6 130
|
+25 433
|
0
|
+15 955
|
+65 581
|
0
|
−45
|
+39 799
|
+32 071
|
−1 466
|
+5 751
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
2
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DANBESTMODA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 179 116 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 6 130 lei.
-
Este DANBESTMODA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, DANBESTMODA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DANBESTMODA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții.
-
Când a fost înființată DANBESTMODA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 octombrie 2015.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DANBESTMODA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DANBESTMODA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.