CUI 35105794
LEAN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.
LEAN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2015. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2022, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 494.7 mii lei (−27.6% față de 2024), un profit net de 256.3 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
35105794
Nr. înregistrare
J2015012336401
EUID
ROONRC.J2015012336401
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
CAL VĂCĂREŞTI, NR.232, BL.84, SC.B, ET.2, AP.45
Data înregistrării
08-10-2015
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.10.2015
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
-
9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
-
9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
494 691
Rezultat net
+256 282
Capitaluri proprii
618 696
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
5 553
|
21 277
|
40 265
|
63 361
|
89 483
|
7 767
|
15 570
|
—
|
250
|
550
|
850
|
| Active circulante |
750 603
|
1 212 679
|
803 276
|
587 160
|
439 667
|
344 354
|
290 892
|
268 242
|
269 802
|
136 537
|
48 992
|
| Stocuri |
—
|
3 109
|
—
|
—
|
—
|
1 819
|
1 819
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
30 150
|
279 798
|
228 260
|
72 907
|
29 309
|
56 310
|
46 928
|
37 903
|
7 154
|
3 780
|
39 667
|
| Casa și conturi la bănci |
720 453
|
929 772
|
575 016
|
514 253
|
410 358
|
286 225
|
242 145
|
230 339
|
262 648
|
132 757
|
9 325
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
1 187
|
—
|
—
|
—
|
95
|
—
|
—
|
| Datorii |
83 374
|
397 084
|
117 979
|
158 270
|
133 062
|
86 497
|
43 227
|
39 400
|
83 288
|
17 478
|
5 451
|
| Venituri în avans |
54 086
|
—
|
—
|
563
|
17 543
|
9 758
|
—
|
8 870
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
618 696
|
836 872
|
725 562
|
491 688
|
379 732
|
255 866
|
263 235
|
219 972
|
186 859
|
119 609
|
44 391
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
494 691
|
683 740
|
530 834
|
424 540
|
349 425
|
210 950
|
231 162
|
174 956
|
167 530
|
126 447
|
49 007
|
| Venituri totale |
507 174
|
684 538
|
536 533
|
431 847
|
351 495
|
212 364
|
231 180
|
174 986
|
167 530
|
126 447
|
49 007
|
| Cheltuieli totale |
237 246
|
175 318
|
187 181
|
242 176
|
172 827
|
207 187
|
185 606
|
140 123
|
98 261
|
48 386
|
3 346
|
| Rezultat brut |
+269 928
|
+509 220
|
+349 352
|
+189 671
|
+178 668
|
+5 177
|
+45 574
|
+34 863
|
+69 269
|
+78 061
|
+45 661
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+256 282
|
+489 720
|
+344 776
|
+186 062
|
+175 159
|
+3 157
|
+43 263
|
+33 113
|
+67 250
|
+75 218
|
+44 191
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LEAN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 494 691 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 256 282 lei.
-
Este LEAN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, LEAN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are LEAN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată LEAN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 octombrie 2015.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LEAN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LEAN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.